Ana Sayfa » Posts tagged 'altın piyasası analizi'

Etiket Arşivi: altın piyasası analizi

31 ekim altın yorumu ve analizi

31 ekim altın fiyatları yorumu ve altın piyasası analizi bölümümüzde bugünkü kapalıçarşı altın fiyatlarındaki gelişmeleri ve altın fiyatları analizlerini sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

Aşağıda yer alan bu günkü altın yorumu İntegral Menkul tarafından hazırlamıştır:

Altın fiyatlarında 1750 direnç seviyesinin kırılamaması ve Japonya Merkez Bankası’nın Yen, müdahalesinin ardından satışların geldiğini gördük. Fiyatlar bu sabah itibari ile 1713$ seviyelerinden işlem görmektedir. Altın fiyatlarında yükselişin devam edebileceğini ve gün içi düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceğini düşünmekteyiz.

1750 direncinin kırılması altın fiyatlarını 1775 seviyelerine kadar taşıyabilir. Yatırımcılarımızın gün ,içerisinde aşağı yönlü tepkilerde 1705 – 1695 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girilmesinin, 1690 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve yukarıda 1720 – 1730 $ seviyesinin hedeflenmesinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz.

İşlem volatilitesinin oldukça yüksek olduğu bu günlerde mutlaka stop’lu işlemler açılmasını ve gelebilecek açıklamaların takip edilmesini önermekteyiz.
Kaynak: http://forex.integralmenkul.com.tr/analiz/

10 ekim altın fiyatları yorumu ve altın piyasa analizi

10 ekim altın fiyatları yorumu ve altın piyasa analizi bölümünde Ulukartal tarafından hazırlanan bugünkü altın fiyatları analizini sizlere sunuyoruz.
Altın fiyatlarını ve altın piyasası canlı verilerini sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz:

Altın fiyatları 1650 $ seviyesindeki destek noktasının hemen üstünden işlemler görmektedir. Bu sabah itibari ile 1652$ seviyelerinden işlem gören altın fiyatlarında gün içi düşüşlerin alım fırsatı yaratabileceğini düşünmekteyiz.

Yatırımcılarımızın gün ,içerisinde aşağı yönlü tepkilerde 1640 – 1645 $ seviyelerinden alış pozisyonuna girilmesinin, 1635 $ seviyesinin stop olarak belirlenmesinin ve yukarıda 1660 – 1670 $ seviyesinin hedeflenmesinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz.

İşlem volatilitesinin oldukça yüksek olduğu bu günlerde mutlaka stop’lu işlemler açılmasını önermekteyiz. Bugün ABD’den açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi altın fiyatlarının seyri açısından oldukça önemli olacaktır.

Kaynak: Ulukartal Analiz (444 1 858)

Yatırım Borsa Yatırım Borsa