Ana Sayfa » Posts tagged 'altın sert düşüş'

Etiket Arşivi: altın sert düşüş

Ani düşüşün etkileri – 01.03.2012

Altın fiyatındaki düşüş henüz sona ermemiş olabilir. RBC Capital Markets Global Futures şirketinin Müdür Yardımcısı olan ve aynı zamanda kıymetli metaller strateji uzmanı olarak görev yapan George Gero, Çarşamba günkü ani düşüşün teminat artırımına yol açabileceğini bildirdi.
Yine de Gero, mevcut satış dalgasını bir fırsat olarak değerlendiriyor. Hem gümüş, hem altın piyasasında zayıf ellerin silkelendiğini, artık daha sağlam ellerin alım yapabileceğini bildiriyor. Ancak Gero yinede uyarıda bulunmadan geçemiyor: “Bu tür ani düşüşler vadeli opsiyon borsalarının teminat artırmasına yol açar. Düşüş tenellikle bir günde sona ermez.”

Kaynak: Sağlam Altın – www.saglamaltin.com.tr

Altın fiyatlarında sert yükseliş ve sert düşüş beklenmiyor

Altın fiyatlarında sert yükseliş ve sert düşüş beklenmiyor.”Altın piyasa” altın fiyatlarındaki hareketliliği ve altın piyasa analizini sizlere aktarmayı sürdürüyoruz:

Hedefonline – http://www.hedefonline.com- altın fiyatları raporu:

Altında satış baskısının görülmesi ve dolar endeksinin yukarı yapması altındaki yükselişleri bir miktar sınırlamış gözüküyor. Altında yatırımcıların tekrar yükselişlere karşı ufak ufak girişleri gözükmekte fakat bir süre daha altında o bildiğimiz sert yükseliş yada sert düşüşler göremeyebiliriz. Altındaki yatay seyir sürse de yönünün bir miktar daha yukarısı olduğunu belirtelim. Altında düşüşlerin alım fırsatı olduğunu her fırsatta söylüyoruz. Altındaki keskin düşüşün henüz başlamadığını o yüzden alım yönlü işlem yapılmasını öneriyoruz.

Teknik açıdan baktığımızda 1824,10 seviyesi kırıldığında 1819,90 seviyesine kadar geri çekilmeler yaşasa da tekrar yönünü yukarı doğru çevirecektir. Yukarıda ise 1841,29 seviyesi kırılırsa 1858 seviyesi test edilecektir.

Destekler : 1824,10-1819,90-1813,45

Dirençler : 1830,64-1835,34-1841,29″

Yatırım Borsa Yatırım Borsa