Ana Sayfa » Posts tagged 'altın yorumu bugün'

Etiket Arşivi: altın yorumu bugün

Haftalık piyasa analizi video yorumu

Altın fiyatlarında hareketli günler yaşamaya devam ediyor. Altının altın yılını yaşamaya hazırlandığı bu günlerde herkes Bernanke’den gelecek açıklamaları beklerken QE3’ün kaçınılmaz olduğunu vurgulayan uzmanlar, altın fiyatlarının bu yıl içerisinde rekor kırmaya hazırlandığını ifade etmekteler.

Piyasalardaki gelişmeleri ve para piyasaları analizi ele alan video yorumu sizlere sunuyoruz.Canlı altın fiyatlarını ve serbest piyasa verilerini canlı olarak üst menülerimiz aracılığıyla takip edebilirsiniz. Çeyrek altın ve cumhuriyet altını fiyatlarını da anlık olarak anasayfamızdan izleyebilirsiniz.

Merkez bankalarının altın talebi

Merkez Bankalarının Altın Talebi

Merkez Bankalarının Altın Talebi

Altın düşüş trendine girdi ancak her an yukarı yönlü bir hareketlenmenin de olabileceği ifade edilmektedir. Düşük altın fiyatlarının Merkez Bankalarını altına yönelttiği belirtiliyor.

Altının onsu TSİ:10:44 itibariyle 1601 dolardan işlem görürken altının gramı serbest piyasada 92.69 TL den alıcı bulmaktadır.

Dünya Altın Konseyi’nden gelen verilere göre, merkez bankalarının yıldan yıla toplam altın alımı ikinci çeyrekte iki katına çıktı. 2009 öncesi net altın satışında olan merkez bankaları, dünya çapında yaşanan ekonomik sıkıntıların dövizlerde yarattığı güvensizlikle 2009’un ikinci çeyreğinden sonra net alışa yöneldi.

Bu çeyrekte alınan altının total ağırlığı 157.5 metrik ton. Merkez bankalarının şu anki ivmeyle altın almaya devam etmesi halinde bu yılın resmi altın alımları 500 ton civarına gelerek, 2011’in alımı olan 458 tonu açık ara geçmiş olacak.

Merkez Bankalarının Altın’da alıcı olmaya devam ettiği sık sık vurgulanan bir durumdu. Dünya altın talebinde ise son çeyrekte %7’lik düşüş oldu. Bunun olmasında öncü etken, dünyanın en çok altın alan ülkelerinden Hindistan’da bu yıl altına %38’lik talep düşüşü olmasıydı. Çin’in de Altın talebinde 7.5%luk düşüş oldu..

Dünya Altın Konseyi raporda, altının bütün belirsizliklere rağmen temel özelliklerini koruduğunu, sermayenin sığınağı (daha&helliip;)

Yatırım Borsa Yatırım Borsa