Ana Sayfa » Posts tagged 'altın yükselişine devam ediyor'

Etiket Arşivi: altın yükselişine devam ediyor

Altın fiyatları yükselişine devam ediyor 10.08.2011

Altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor.Altın piyasalarında gerilemenin başlayabileceği ve kar satışlarıyla altının düşeceği konuşulurken altın fiyatları yükselmeye devam ediyor.Altın piyasasında hareketlilik had safhada:

Fed’in 2013’ün ortasına kadar faiz oranlarını düşük seviyede koruyacağını açıklamasının ardından yatırımcının güvenli liman arayışıyla altın vadelileri yükselişini sürdürdü.

Aralık teslimli altının onsu yüzde 1.6 artışla New York Comex’te 1,770 dolara yükselirken Singapur’da 10.12’de ise 1,758.10 dolar oldu. Spot altının onsu yüzde 0.9 değer kazanarak 1,755.90 dolardan işlem gördü.

Altın vadelilerinin onsu dün yüzde 4.1 kadar tırmanarak 1,782.50 dolar rekorunu kırdı. Avrupa ve ABD’nin borç krizi nedeniyle yatırımcının güvenli varlıklara sığınmasından dolayı altın bu yıl içinde yüzde 24 değer kazanarak rallisini 11.yıla taşıdı. Altın fiyatları ayrıca Amerikan Merkez Bankası Fed’in düşük borçlanma maaliyetli parasal genişleme politikası çerçevesinde gerçekleştirdiği tahvil geri alımlarından da beslendi. Kaynak:borsagundem.com

Yatırım Borsa Yatırım Borsa