Ana Sayfa » Posts tagged 'Altına yatırım yapılır mı'

Etiket Arşivi: Altına yatırım yapılır mı

Yatırımcı neye yatırım yapmalı? Altına yatırım yapılır mı?

Yatırımcıların en çok merak ettikleri soruların başında hangi yatırım aracının kazandırdığı hususu gelmektedir. Bu çerçevede Küre TV’de yayınlanan bir haberi sizlere aktarıyoruz.

Altın fiyatlarındaki hareketlilik ne anlama gelmektedir?

Altın alınmalı mı yoksa nakitte mi kalınmalı?

Altın fiyatlarının seyri hangi yönde olur?

Yukarıda sayılan soruların cevaplarını sizlere aktarmaya devam edeceğiz:

Altına yatırım yapmak için doğru zaman ne zamandır?

Altına yatırım yapmak için doğru zaman ne zamandır?
Altın fiyatlarında yaşanan gerilemeler ve yükselişler ne anlama geliyor?
Altın fiyatlarının seyri hangi yönde olacak?

Altın fiyatlarıyla ilgili gelişmeleri ve altın piyasası altın yorumlarını sitemizden takip edebilirsiniz:

Altın fiyatlarına neler oldu. Güvenilir yatırım aracı olan sarı maden neden düşük işlem hacimle devam etmektedir. Altın da yükseliş beklentisi hala daha devam edecek mi’ Bu soruların cevaplarını vermeden önce fiyatlardaki hareketliliğe dikkat edersek

Altın fiyatları 1530 dolar desteğine geriledikten sonra buradan atak ile 1677 dolar seviyesine kadar yükselmiş ve buradan ilk satışlarla 1583 seviyesine kadar gerilemiştir. Tekrar toparlanan altın bu seferde 1650 dolar seviyelerine yükseldikten sonra tepki satışlarına maruz kaldı.

Şimdi de bu tepki satışlarının düzeltmesini tekrardan yapmak istemektedir. Şuanda düşük işlem hacimli olmasının nedeni temel faktörlerin piyasalarda hareketliliğini gösterdiği ve yatırımcıların tedirgin olarak altın fiyatlarının oturmasını beklemesinden kaynaklanmaktadır.

Güvenilir yatırım aracı unvanını hiçbir zaman kaybetmeyen sarı maden bu tutumuna devam edecektir ve ilerleyen zamanlarda yükselişlerine devam edecektir. 200 günlük üssel hareketli ortalama olan 1591 dolar desteği altının kısa vadede hangi yöne gideceğini gözlemleten önemli bir destek konumundadır.

Bu destek kırılmadığı müddetçe 1530 desteğine kadar yaşanabilecek olası düşüşlerden bahsedemeyiz. 1591 dolar seviyesi üzerinde kısa vadeli hedef 50 günlük üssel hareketli ortalama olan 1734 dolar direnci olarak göze çarpmaktadır.

Pivot 1590
Destek 1605-1580 -1560
Direnç 1636-1653 -1670

Kaynak:LİDER FOREX

Rekor yükselişler görülebilir

Geçen hafta hafif düşüşler görülse de emtiada rekor yükselişler görülebileceği belirtilmektedir.

Goldman Sachs Group Inc. altın fiyat tahminini, ABD’de faizlerin daha uzun bir süre düşük kalacağı beklentisi ile, üç, altı ve 12 aylık dönemler için, sırasıyla ons başına 1,645 dolar, 1,730 dolar ve 1,860 dolara yükseltti.
Önceki tahminler sırasıyla 1,565 dolar, 1,635 dolar ve 1,730 dolar seviyelerindeydi.
Banka’dan gelen açıkmada, altında “long” pozisyon şeklindeki işlemlerin sürdürülmesi tavsiye edildi. Kaynak:borsagundem.com

27 haziran 2011 günlük emtia fiyatları raporu

27  haziran 2011 günlük altın fiyatları raporunu sizlere sunuyoruz. Aşağıda yer alan yorum Vennfx ( http://www.vennfx.com ) Tarafından Hazırlanan Altın Raporudur:

“ALTIN 1511 e DÖNEBİLECEK Mİ’

Sert satış gelebilir ve bu ay genel olarak düşüşle bitebilir diye iki grafikli rapor verdik sizlere web sitemizde…

Ve bunun semeresini gördük,beklentilerimizle doğru orantıda bir ay yaşadık.

Benzer şekilde bu düşüşleri hızlandıracak olan ABD de değerli madenler işlemlerinde 15 Temmuz da hem alış hem satış aynı anda yapılamayacak.Bu bir sürü pozisyonun otomatik olarak kapanışı ile başlayacak bu yüzden şimdiden satışlar başlar dedik..

Şimdi..

Dikkat 1511 e dönüş olabilir diyoruz.

1500 altına inişlerin sebepleri hep vardı.Bu sebeplerin şu anda gerilimli noktada inmiş fiyatlarla alınabilir nokta olarak görünmesinden öte hem dolara karşı güçlenme hareketi hem de yatırım alternatifi olarak tekrar ön plana çıkarılma durumu ile alışa dönüşü muhtemel gözükmekte.

Öğleden sonra gelecek olan ABD verileri olumsuz gelirse 1500 üstüne dönüş ve Yunanistan haberleir ile 1511 in testi olası durmaktadır.”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com
Kaynak:Ekoklinik.com

Yatırım Borsa Yatırım Borsa