Ana Sayfa » Posts tagged 'altında bugün'

Etiket Arşivi: altında bugün

Q3 beklentisi zayıflayınca altın düşüyor

Q3 Beklentisi Zayıfladı

Q3 Beklentisi Zayıfladı

Piyasalar QE3 beklentisinin yarattığı hayal kırıklığıyla gerileme yaşıyor. Altın fiyatlarında hafta başında yaşanan yükseliş ve yukarı yönlü hareket bir türlü 1625 direncini geçemedi. Bu durum altına ilişkin düşüş sinyallerinin görülmesine sebep olmuş ve yatırımcılar kar realizasyonuna giderek altından çıkış yaptılar.

Ancak Amerika kaynaklı haberler ve açıklanan verilerin tahmin edilenden iyi gelmesi Q3 kararının ertelenebileceği fikrini desteklerken bu destekle güçlenen dolar altın fiyatlarını aşağı yönlü hareket etmesine neden olmaktadır.

An itibariyle altın fiyatları 1594 dolar seviyesine kadar inmiş bulunmakta. Bu düşüş altınla ilgili kötü senaryoların yeniden dillenmesine sebep olmakla beraber uluslar arası oynayan büyük oyuncuların altına yatırıma başladıkları bu saatlerde altının yeniden toparlanabileceği de ifade edilmektedir.

Aşağıda bugünkü altın yorumunu sizlere sunuyoruz:

ABD’den gelen verilerin olumlu olması piyasaların QE3 beklentisinin azalmasına neden oldu ve bu da altın fiyatlarında kar satışlarının oluşmasına neden oldu. Ancak bu düşüş sürpriz mi oldu sorusuna kocaman bir şekilde HAYIR diyebiliriz. Altın fiyatlarını son haftalarda dikkatle takip eden yatırımcılar günlük grafikteki üçgen formasyonun ne kadar önemli ve (daha&helliip;)

Yatırım Borsa Yatırım Borsa