Ana Sayfa » Posts tagged 'Bej Kitap'

Etiket Arşivi: Bej Kitap

FED Bej Kitaptan Pasajlar

FED Bej Kitaptan satır başları

FED Bej Kitaptan satır başları

Fed tarafından açıklanan Bej Kitapta neler var? Piyasaların merakla beklediği Bej Kitap ile ilgili detaylar netleşmeye başladı. Konuyla ilgili olarak gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

Bej kitaptan satır başları ve piyasa özeti niteliğindeki pasajlar aşağıda yer almaktadır. Altın fiyatları bugün için önemli düşüş yaşadı ve an itibariyle de altının onsu 1716 dolardan işlem görmektedir.

Sitemizde yer alan altın fiyatları canlı olarak yayınlanmaktadır. Bugün yatırım enstrümanlarından kazandıran ve kaybettiren araçları sağ taraftaki grafiklerimizden takip edebilirsiniz.

  • Ekonomi ölçülü derecede büyüyor
  •  7 bölgede ekonominin orta derecede büyüdüğü görülüyor
  • Tüketici harcamalarının orta derecede büyüdüğü görülüyor
  •  Tek aileli ev taleplerinde artış görünüyor
  • Kredilerde sınırlı talep artışı görünüyor
  • Mali uçurum endişe yaratıyor
  • İşe alımlarda orta derecede ilerleme var

Kaynak:İntegral Menkul

Bej Kitap veemtia

Altın fiyatları dün oldukça yata bir gün geçirdi. Altın fiyatları gün içinde 1653 dolar ile 1662,50 dolar seviyeleri arasında
hareket etti. Avrupa’da İspanya ve İtalya’daki borç krizine dair endişelerin devam etmesi ve tahvil faizlerinin yükselmesi güvenli liman olan altının güçlü kalmasına neden oluyor.

Dün ABD’de açıklanan Bej Kitapta ABD’de ekonomik büyümenin devam ettiğine ve yüksek petrol fiyatlarına rağmen üretim ve satışlarda güçlenme sinyalleri olmasının ekonomi için olumlu olduğunun belirtildi. Raporda olumlu gelişmelerden bahsedilmesi güvenli limanın olan doların değer kaybetmesine neden oldu ve altın fiyatları yükseldi.

Altın fiyatları hem doların değer kaybetmesi hem de yatırımcıların altına yönelmesiyle yükselişine devam edebilir.
Altın, 1654 dolar seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yükselişine devam edebilir ve 1682 dolar seviyesini görebiliriz. 1654 dolar seviyesinin altında ise 1639 dolar seviyesine kadar gevşeme görülebilir.

Destek : 1654, 1648,1639 ve 1630 dolar
Direnç : 1662, 1668,1676 ve 1682 dolar

Kaynak: turkish Yatırım- www.turkborsa.net

Yatırım Borsa Yatırım Borsa