Ana Sayfa » Posts tagged 'borç krizi'

Etiket Arşivi: borç krizi

Altında yeni rekor- 14.09.2011

14.09.2011 altın yorumları bölümünde bugünkü altın yorumlarını sizlere sunmaya devam ediyoruz.Altın fiyatlarında yeni rekor seviyeler bekleniyor. Avrupa’daki borç krizi ve bu krizin altın fiyatlarına etkilerini gün içerisinde yapılan yorumlardan takip edebilirsiniz:

Haftanın ortasında,piyasaların gözü yine Avrupa’yı izleyecek.Yunanistan ve Avrupa’nın borç krizine doğrudan etkili olması beklenen toplantı bugün yapılacak.

Fransa, Almanya ve Yunanistan liderlerinin toplanacağı bu toplantının etkisiyle, piyasalarda hareketlenmeler beklenebilir. Altın 1827 dolar seviyesinde, yatay seyrediyor. Avrupa kaynaklı sorunlar doları desteklediğinden altına satış olarak yansıdığını görüyoruz.

Ancak beklentiler olumlu yönde, dün açıklanan haberle, ABD’nin en büyük altın üreticisi Newmont,2012’de altın için 2500$ hedef görüyor. Şimdi her ne kadar altın geri çekilip tekrar geri gelse de bu sert hareketler, yatırımcılar için alım fırsatları sunuyor. Çünkü ilerleyen günlerde altın için yeni rekor seviyeler bekleniyor.

Kaynak:Modern Finans

Yatırım Borsa Yatırım Borsa