Ana Sayfa » Posts tagged 'bu seviyeden altın alınır mı'

Etiket Arşivi: bu seviyeden altın alınır mı

Altın piyasada altın fiyatları 1800’ün altına inebilir

Altın piyasada altın fiyatları 1800’ün  altına inebilir.Altın fiyatlarında yaşanan kar realizasyonu devam edebilir. Bu durumda altın fiyatlarının altın piyasalarında 1800’ün de altına sarkabileceği belirtilmektedir.
Altın yorumlarını ve altın fiyatlarını anlık olarak gün içerisinde sitemizden takip edebilirsiniz:

“‘Altın’ da ki gelişmeleri teknik açıdan ele aldığımızda ise 82 dolarlık gerileme ile birlikte , ağustos ayının 2.haftasından ele aldığımız hareketin 38,2% düzeltmesi olan 1840’ın altına inildi ve kapanış da 1830 dolardan gerçekleşti.

Yeni güne ise hafif artıda başlayan emtia 1830’un üzerinde tutunma çabasında olur ise dünkü sert düşüş sadece bir düzeltme olarak kalabilir. Ancak bizce bu senaryonun olasılığı düşük. Çünkü Cuma günü Jackson Hole’da açıklanması beklenen yeni teşvik paketi beklentileri karşılarsa piyasalar biraz rahat nefes alacağından ‘altın’ da 1800’ün altına inilebilir diye düşünüyoruz.

Ancak kısa vadede öngörümüz her ne kadar düşüş yönünde olsa da , mevcut yukarı hareketin 2200 dolarlarlara gitme ihtimali önümüzde ki 6 ay içinde çok mümkün gözüküyor. Çünkü mevcut teşvikler veya diğer paketler , krizi önlemeye ,

(daha&helliip;)

Altın fiyatları alım fırsatı verebilir – 12.08.2011

Altın fiyatları alım fırsatı verebilir. 12.08.2011 altın borsası altın fiyatları yorumu bölümünde sizlere Ulukartal altın yorumunu sunuyoruz:

Altında yükseliş trendi sonlanırken 1800 seviyelerinin altına gelinmesiyle bir miktar kar realizasyonları gözlemliyoruz. Orta vade de satışların bir miktar daha sürmesi beklenebilirken ana trend halen yukarı.

‘Bu sıralar 1763 seviyelerinden alınıp satılan altında bu seviyelerden alım yapılabilir 1750 seviyesine stop koyularak karlı pozisyonlar 1800 seviyesine kadar taşınabilir.”

Kaynak:Ulukartal – http://www.ulukartal.com.tr

Yatırım Borsa Yatırım Borsa