Ana Sayfa » Posts tagged 'bugün altın ne olur'

Etiket Arşivi: bugün altın ne olur

FED yolun sonunda,QE3 kaçınılmaz

Altın fiyatlarında Q3 beklentisi

Altın fiyatlarında Q3 beklentisi

Son dönemde piyasaları etkileyen Parasal Genişleme dedikoduları ile ilgili söylentiler gün geçtikçe artmakta ve bunların artık bir söylentiden öteye geçtiği gözlenmektedir.

FED için yolun sonuna gelindiğini ifade eden Michael Feroli, artık her yolun kaçınılmaz olarak deneneceğini ifade etti. Bu açıdan bakıldığında Q3 kararı kesin gibi görünmekle beraber bu kararın Ağustos 2012 ayında alınmayabileceği, ,eylül 2012 ye de kalabileceği konuşulmaktadır.

Bu haberlerin yayılmasıyla birlikte altın fiyatlarında bir miktar gerileme olsa da aradaki 1 aylık sürenin uzun vadeli yatırımcı için pek de bir anlam ifade etmediği ortadadır.

Konu hakkında yazılmış olan analizi sizlere sunuyoruz:

Fed Başkanı Ben Bernanke, kısa vadeli borçlanma maliyetlerini aşağı çekmek ve ABD’nin büyümesini desteklemek üzere Fed’in banka rezervleri için ödediği faizi düşürebilir.

17 Temmuz’da Kongre’ye sunum yapan Bernanke, 3  yıldan bu yana yüzde 8’in üzerinde seyreden işsizlik  oranını düşürmek için yüzde 0.25’te seyreden mevcut politika faizini indirmenin Fed’in uygulayabileceği parasal gevşeme (daha&helliip;)

İspanya krizinin detayları

EURO bölgesinin içinde bulunduğu kriz genişlerken İspanya’da işler karışmaa devam ediyor. Bu karışıklık ve halkın sokaklara dökülmesi EURO’nun değer kaybetmesine sebep olmakta ve yükselen dolar karşısında altın fiyatları da olumsuz etkilenmektedir.

Gelişmeleri takip etmeye devam ediyoruz:

İspanya’da krizin derinleşmesi, ülkenin kemer sıkma politikalarının güçlü şekilde arkasında durmasından ve ek önlemler için harekete geçmesinden sonra halkta iyice sokaklara dökümüş durumda.

Merkez sağ hükümetin Perşembe akşamı onayladığı son kemer sıkma önlemlerinin ardından, yüzbinlerce İspanyol evinden dışarıya çıkıp protestolara başladı.

Perşembe günü Parlamento 65 Milyon EUR luk ek kesintiyi onaylamıştı ve bu kesintinin içinde hem harcama kısıtlamaları hem de vergi artışları vardı.

Tabii bu kısıtlamalar bir çok meslek grubunu da rahatsız etti.

“İtfayeciler soyu tükenme tehlikesi içinde” yazılı t-shirt lerle protestoya katılan itfayeciler bir araya polisle bile karşı karşıya geldiler.

Yine de büyük olaylar ve yaralanmalar olmaksızın protestolar gücünü gecenin ilerleyen saatlerinde kaybetti.

Olaylar tamamen bitti demek doğru olmaz. İspanyol halkı neredeyse senelerdir ilerleyen krizden bıkmış durumdalar. Bu

(daha&helliip;)

Yatırım Borsa Yatırım Borsa