Ana Sayfa » Posts tagged 'bugünkü altın yorumları'

Etiket Arşivi: bugünkü altın yorumları

Büyüme ve Sanayi rakamları ne anlama geliyor?

Büyüme ve sanayi üretimi rakamları bugün açıklandı.Sanayi üretimi %-5.70 olarak gerçekleşirken, çeyreklik büyüme %1,6 olarak gerçekleşti. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kalkınma Bakanı sayın Cevdet YILMAZ, gerçekleşen rakamları değerlendirdi.Altın yorumları ve piyasa analizleri ile sizlerle olmaya devam edeceğiz.

Aralık ayında altın hangi yönde seyreder?

Altın piyasası yeni bir haftaya daha girmiş bulunuyor. Bu hafta açıklanacak veriler açısından değerlendirildiğinde piyasaları derinden etkileyecek verilerle dolu bir hafta olacak.

Bu hafta açıklanacak veriler hem altın fiyatlarını hem de forex piyasasını derinden etkileyecek nitelik arz etmektedir. Bu yönüyle altın yorumlarına bakınca bu hafta daha bir önem arz etmekte olup yatırımcıların ani yükseliş ve düşüşlere karşı dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayalım.

Anlık gelişmeleri ve piyasa haberlerini sıcağı sıcağına sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Aşağıda yer alan (daha&helliip;)

Çin’in büyüme rakamı altın fiyatlarını olumlu etkiler

çin büyüme rakamları ve altın fiyatları

Çin büyüme rakamları ve altın fiyatları

Altın yatırımcısı altın fiyatlarını etkileyecek olan her hususa kulak kabartmaktadır. Bu verilerden biri de açıklanacak olan Çin verisidir.

Çinden gelecek olan büyüme rakamları  altın fiyatlarını nasıl etkiler?

Konuyla ilgili analizi sizlere sunuyoruz:

Çin verileri bundan sonra iyi gelecek fısıltısını ortaya atanların yanı sıra Abd vergi arttırım süresini erteleyecek fısıltısı da günboyu dolaştı durdu piyasada.
Biz şimdilik başkanlık seçimi öncesi ve hatta sonrasında daha da alevli tartışılacak olan Abd kısmını bırakalım ve Çin tarafına bakalım..
İddaa şu..Çin’den gelen verilere yönelik güvensizlik daha önce de ortaya atılmıştı.Bugün ise büyüme hedefinin tutturulmaması gibi bir konu Çin’de gündeme gelemez deniliyor.Peki Çin verileri gündeme geldiğinde ,iyi veri gerçekten de iyi olmayacak mı,piyasa buna nasıl tepki verecek?
Konuyu analistimiz Sefa Tosun’a sorduk..
“Çin büyüme rakamı,hükümetin koyduğu hedefin de gerisine düşme tehlikesi yaşıyor.Fakat yönetimde de önemli değişiklikler olacak Çin’de.İnce ayar gelir mi sorusu bugünün gündemi idi.Eğer öyle ya da böyle Çin verileri iyi gelirse bundan dolar olumsuz etkilenir,altın ise faydalanır.Eğer Çin verileri iyi gelecekse,enflasyonun bir sonraki açıklanışında (daha&helliip;)

Piyasalarda bu hafta

Piyasalarda Geçtiğimiz Hafta

Piyasalarda Geçtiğimiz Hafta

Geride bıraktığımız hafta içerisinde tüm yatırım enstrümanlarının seyri ve haftalık analizini sizlere sunuyoruz. Başta Dolar ve Euro olmak üzere para birimleri,  emtia cephesindeki gelişmeler,  petrol piyasasında son durum ve borsadaki verilerin analizi ile sizleri baş başa bırakıyoruz:

Para Birimleri: İşsizlik datası 8.3 gelerek doların moralini bozunca ve piyasa Avrupa’ya yönelik beklentilerini de fiyatlayınca Cuma günü gerileyen dolar endeksi haftayı 0.40% kayıpla 82.40 ın altında kapadı.Cuma ataklarının ardından Yeni Zelanda Doları bu hafta 1.21 % değer kazancı ile haftanın en çok kazanan para birimi oldu.

Onu Avustralya Doları %1 e yakın değer artışı ile izlerken bu Audusd nin üstüste 4. Zafer haftası oldu.Olimpiyatlarda oyunlarda yanan meşale para birimine yaramıyor raporumuza paralel pound Cuma günü geri gelme çabasına rağmen (daha&helliip;)

FED yolun sonunda,QE3 kaçınılmaz

Altın fiyatlarında Q3 beklentisi

Altın fiyatlarında Q3 beklentisi

Son dönemde piyasaları etkileyen Parasal Genişleme dedikoduları ile ilgili söylentiler gün geçtikçe artmakta ve bunların artık bir söylentiden öteye geçtiği gözlenmektedir.

FED için yolun sonuna gelindiğini ifade eden Michael Feroli, artık her yolun kaçınılmaz olarak deneneceğini ifade etti. Bu açıdan bakıldığında Q3 kararı kesin gibi görünmekle beraber bu kararın Ağustos 2012 ayında alınmayabileceği, ,eylül 2012 ye de kalabileceği konuşulmaktadır.

Bu haberlerin yayılmasıyla birlikte altın fiyatlarında bir miktar gerileme olsa da aradaki 1 aylık sürenin uzun vadeli yatırımcı için pek de bir anlam ifade etmediği ortadadır.

Konu hakkında yazılmış olan analizi sizlere sunuyoruz:

Fed Başkanı Ben Bernanke, kısa vadeli borçlanma maliyetlerini aşağı çekmek ve ABD’nin büyümesini desteklemek üzere Fed’in banka rezervleri için ödediği faizi düşürebilir.

17 Temmuz’da Kongre’ye sunum yapan Bernanke, 3  yıldan bu yana yüzde 8’in üzerinde seyreden işsizlik  oranını düşürmek için yüzde 0.25’te seyreden mevcut politika faizini indirmenin Fed’in uygulayabileceği parasal gevşeme (daha&helliip;)

Yatırım Borsa Yatırım Borsa