Ana Sayfa » Posts tagged 'bugünkü piyasa analizi'

Etiket Arşivi: bugünkü piyasa analizi

Emtiada bugünkü piyasa analizi

3 AY SONRA 1.25 EURUSD BEKLEMEK GEREK…
Dünün yuvarlak masasını dünün iki önemli gelişmesine ayırdık.LTRO ve Bernanke.Gelişmelerden sonra önümüze bakalım diyoruz.Günün sorusu,gelişmeler sonrası neler beklenmeli.
Ulaş Akıncılar:Pazartesiye bağlanan gece önemli.Çin başbakanını bekliyoruz.Tüm VennUS bekliyor.Pazar gecesi açılışı önemli.Yine buluşacağız VennUS’te.Analizlerimiz ortaya daha net çıkacak.Dünya bekliyor,IMF bekliyor,ben bekliyorum.Herkes bekliyor.Bernanke’den önemli.Çünkü dünkü yuvarlak masamızı okuyanlar Ltro da da Bernanke’de de bilineni ya da en azından bizim bildiğimizi yaşadılar gördüler.Ama bu gerçekten büyük olay.
Uluç Şıkyıldız:Ltro yapıyorsun..Sonra Portekiz tahvili alıyorsun.Bırak Bernanke’yi,Ltro yu,altının düşüşünü..Günün en önemli olayı bu idi.Bundan sonra tüm kayışlar kopmuştur artık.
Ulaş Akıncılar:Seçim var Yunanistanda..Yapsan bir dert ,yapmasan bir başka dert.Seçilen komiser mi dinler.Dün komiseri atadın.Seçmezsen halk seni sömürge diyecek.Samuray tahvili borç takasında yok.800 banka yeni LTRO da.Hadi gel bir daha LTRO yapma.
Kemal Dişçi:1722 şu anda.Mıknatıs oldu.1.77 de usdtry de..Ama daha ötesini getirir mi yeni sembol.Bakacağız.
Uluç Şıkyıldız:Altını alacaklar…Bu kadar para altına gider..Ama neye göre alacaklar.Sor bakalım İsviçredeki dostumuza frank bazında mı alır dolar bazında mı?Bunu dün de soruyorduk.Dolar bazında optimum yok artık.Altın alınmaz mı diyenler varsa bunu ya bilmiyorlar ya görmüyorlar.
Ulaş Akıncılar:Portekiz,yavaşlama,Yunanistan.3 ay sonra eurusd 1.25.Sonunda düşecekdiyenler muradına erebilir.Ama 1.26-35 niye kaçırırsın bu seriyi anlamak zor.
Uluç Şıkyıldız:Hala deniliyor ki gümüş al..Dün okudun Ulaş sen bana..Sene başından beri %30..Nereye gidecek daha ne olacak.
Kemal Dişçi:LTRO ya rağmentahvil faizi artar mı?Artıyor.Eee sen Portekiz tahvili alırsan…
Uluç Şıkyıldız:Avustralya bazında altın alırım.Her zaman.Ama gerek var mı?Fon yöneticisi olsam bunu yaparım.Çin

(daha&helliip;)

Yatırım Borsa Yatırım Borsa