Ana Sayfa » Posts tagged 'canlı altın yorumları'

Etiket Arşivi: canlı altın yorumları

QE3 Bu Hafta Açıklanır mı?

Altın piyasası bu hafta Bernanke’nin yapacağı açıklamaya kilitlenmiş durumda. Parasal genişlemenin kokuları yayılırken aşağıdaki analizde yapılan yoruma göre aslında bu hafta için QE3’ün açıklanmayabileceği burgulanmaktadır.

Bu anlamda altın için bazı yatırım uzmanları al önerirken bir kısmı da altının düşüş yaşayacağından hareketle pozisyonların kapatılması yönünde telkinlerde bulunuyorlar.

Konuyla ilgili altın yorumu aşağıda yer almaktadır:

Bu hafta 12 Eylül’de beklenen Almanya Anayasa Mahkemesi’nin ESM kararının ardından tüm gözler Bernanke üzerinde olacak. Perşembe günü gerçekleşecek Fed toplantısı aylardır konuşulan QE3 gelecek mi sorusuna cevap verecek belki de.

Bazılarına göre son gelen tarımdışı istihdam verisinin 96 binde kalması işsizlik oranının düşmesini gölgede bıraktı. Örneğin, JP Morgan ve Goldman Sachs, yayınladıkları raporlarda Fed’in bu hafta QE3 başlatmasıne neredeyse kesin gözüyle bakıyorlar. Ancak işin diğer boyutlarını göz ardı etmemek lazım.

Bir kere beklenti altında gelse dahi son 30 aydır pozitif geliyor istihdam. Bunun dışında mevsimsel etkilerden arındırılmış olarak bakıldığında (daha&helliip;)

Petrolün yükselmesi ne anlama geliyor?

Altın piyasasında hareketli günlere mi giriliyor?
Çeyrek altın, piyasanın nabzına uyarak yukarı yönlü hareketlenmeye başladı. Piyasalardaki yukarı yönlü hareketin temel nedeni ABD’den gelen veriler olmakla beraber güçlü doların ne zamana kadar devam edeceği muamma olsa da bu güçlü duruşun uzun soluklu olmayacağı belirtilmektedir.
Petrolün son dönemdeki yükselmesi ne anlama geliyor?
Petrol yükselmeye devam edecek mi?
Petrolün yükselmesi piyasaları nasıl etkileyecek?
Konuyla ilgili olarak yapılan video yorumu sizlere sunuyoruz:


Uluslararası Enerji Uzmanı Necdet Pamir, Petrolün geleceğini değerlendiriyor…

Yatırım Borsa Yatırım Borsa