Ana Sayfa » Posts tagged 'canlı altın yorumu'

Etiket Arşivi: canlı altın yorumu

Başçı’nın açıklamaları ve piyasalar

Merkez Bankası Enflasyon Beklentisi

Merkez Bankası Enflasyon Beklentisi

Enflasyonla ilgili beklentilerini indiren Merkez Bankası başkanının açıklamaları ile bunların piyasalar üzerindeki etkisinin nasıl olabileceğine ilişkin değerlendirmeyi sizlere sunuyoruz.

TCMB enflasyon raporunda yıl sonu enflasyon beklentisinde 6.5 %luk beklentisini %6.2 ye indirdi.

TCMB başkanı gelişmiş ülkelerdeki parasal genişleme hamlelerinin riskleri besleyebileceğini ve kredi hareketlenmesi yaşanabileceği belirtirken Türk Lirası karşılığında döviz tutma maliyetini yükseltme sinyali verdi.
Jeopolitik olarak da risklerin varlığına dikkat çeken TCMB kriz ortamlarına yönelik likidite ayarları planlarının olduğunu ve finansal sektöre yönelik tedbirlerin her iki konuda da minimum sancı ile atlatılması planlarından bahsetti.
Başçı özellikle gıda fiyatlarındaki artışlara dikkat çekerken ,arz yönlü sıkıntıların varlığına dikkat çekti.
Başçı  petrol fiyatında sene sonu beklentisini 110 dolara indirdiklerini açıkladı.Eski beklenti varil başına 120 dolardı. (daha&helliip;)

30 eylül altın fiyatları analizi ve altın yorumları

30 eylül altın fiyatları analizi ve altın yorumlarını sizlere sunuyoruz. Altın fiyatları ve canlı altın analizlerini de sitemizden takip edebilirsiniz:

Altın bize göre hala güvenirliliğini koruyor.Son haftada düşüş yaşayarak yatırımcıyı yanıltmış olsa da temkinli yükselişine devam edecek kanısındayız.Doların yükselmesi ile gerileyen Altında önümüzdeki aydan itibaren tekrar yükseliş beklemekteyiz.

Dünkü toparlanmanın ardından şu saatler itibariyle 1631 seviyelerinden işlem görmekte.Bugün Euro bölgesi veri trafiği oldukça yoğun…Tüfe ve İşsizlik Oranı yakından izlenecek veriler arasında.

DESTEK : 1600,10 – 1575,30
DİRENÇ : 1650,15 – 1665,45
Kaynak:Modern  Finans

Yatırım Borsa Yatırım Borsa