Ana Sayfa » Posts tagged 'FED tutanakları'

Etiket Arşivi: FED tutanakları

FED Toplantı Tutanaklarının altına etkisi

FED tutanakları açıklandı. Açıklanan tutanakta parasal genişleme konusuna değinilmemiş olması ve genel ekonomik gidişatın olumlu seyri konuları ele alınmış.

Q3 için herhangi bir telaffuz olmaması altın fiyatları cephesinde işlerin aynen devamı anlamına geliyor ne yazık ki. Hatırlanacağı üzere altın fiyatları Fransa seçimi, İspanya’nın ekonomik krizi, İtalya’nın İspanya’yı peşine takılması ve son olarak da Yunanistan seçimi sonrasında büyük bir düşük yaşamış ve 2012 yılının en düşük seviyesine kadar inmiştir.

Sarı maden son dört ayın en düşük seviylerine kadar gerileyen EURO’ya ayak uydurarark düşmeye devam ediyor. Ons bazında genel kanaat 1525 doalr civarında altının tepki vereceği yönünde olsa da, yukarıda bahsi geçen siyasi atmosferin kötüleşmesi ons ta 1400 lü seviyelerin gündeme gelmesine neden olabilir.

17 Mayıs sabahına gram altın 90.46 liradan girmekte.  Bankaların altın satış fiyatları da 90 lira civarında seyretmektedir.

Yeni günün kazanç getirmesi dileğiyle…

Sarı maden neden hızla düşüyor?

Altın fiyatları jet hızıyla çakıldı ve bu çakılma devam ediyor. Altın fiyatlarında sert düşüş neden kaynaklandı?
Altındaki düşüş nereye kadar sürer?
Altın yorumları bölümümüzle sizlerleyiz:

Altının onsu şu dakikalarda 1616 dolardan işlem görmekte. Altın çakıldı ancak bu çakılma neden kaynaklanıyor? Altındaki düşüşün temel nedeni FED Tutanakları. Dün akşam açıklanan FED tutanaklarında beklenen bir açıklamanın gelmemesi altındaki düşüşe sebep oldu.
Peki neydi beklenen açıklama? FED tutanaklarında parasal genişleme konusunda açıklama yapılacağı beklentisi hakimken açıklama yapılmaması altın fiyatlarında şoka sebep oldu. Altının gramı 93 lirayı buldu ve 93 liranın altına da sarkabileceği belirtilmektedir.

Yatırım Borsa Yatırım Borsa