Ana Sayfa » Posts tagged 'gümüş alınır mı'

Etiket Arşivi: gümüş alınır mı

Altın piyasaları altın fiyatları ve gümüş yorumu

Altın piyasaları altın fiyatları ve gümüş yorumu bölümünde MIG Bank ( http://www.migbank.com ) Tarafından Hazırlanan Altın ve Gümüş Raporunu sizlere aktarıyoruz:
ALTIN

Hedef seviye olan 1781 seviyelerinden bir miktar geriledi

Altın fiyatları şaşırtıcı bir dayanıklılık göstererek hedef bölgemiz olan 1781.00 seviyelerine doğru yükseldi (bu durum Altın‘ın hem USD cinsinden hem de diğer para birimleri cinsinden hesaplanan fiyatı için geçeri) ancak piyasa yükseldiği seviyelerden gerileyebileceğine dair bazı sinyaller vermeye başladı. Piyasadaki yükseliş trendi 1840.00 ve 1950.00 seviyelerine doğru devam edebileceği için biz kısa bir süre önce alış giriş emri verdik.

Uzun vadeli olarak bakıldığında, piyasa 12 yıllık trend kanalını yukarı kırdığı ancak aynı zamanda uzun vadeli bir DeMark yorulma sinyali oluşturduğu için, biz bu piyasadaki fiyat hareketlerini dikkatle izlemeyi sürdürüyoruz.

Piyasa oldukça güçlü bir yükseliş gerçekleştirdiği için, piyasanın mevcut seviyelerden sert bir gerileme gerçekleştirmesi oldukça sağlıklı bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Eğer piyasa 1781 seviyesini yukarı kırmayı başaramazsa, piyasanın kısa vadeli destek seviyesi olan 1720.00 ve kısa bir süre önce görülen dip seviye olan 1640.40 seviyelerini test etmesi mümkün. Eğer bu seviyeler aşağı kırılırsa, bu kırılma piyasanın bir önceki psikolojik direnç seviyesi olan 1600.00 seviyelerinin altına doğru sert bir dönüş gerçekleştireceğine dair bir uyarı olacaktır.

GÜMÜŞ

Gümüş’ün gerçekleştirdiği aşağı yönlü sert dönüş piyasa üzerinde etkili olmayı sürdürüyor

Gümüş’ün kısa bir süre önce gerçekleştirdiği aşağı yönlü sert dönüş piyasa üzerinde etkili olmayı sürdürüyor (Bu dönüş aynı zamanda Altın ile Gümüş’ün hareketleri arasında önemli bir sapma oluştuğuna işaret ediyor). Piyasanın bizim bir sonraki hedef bölgemiz olan 43.1136 ‘ 43.8477 seviyelerine doğru kalıcı bir toparlanma gerçekleştirebilmesi için kısa bir süre önce görülen zirve olan 42.2300 seviyesinin mutlaka yukarı kırılması gerekiyor.

Kısa vadeli destek seviyesi 20 Temmuz’da görülen dip seviye olan 38.2100. Eğer bu seviye aşağı kırılırsa, piyasanın 200 günlük hareketli ortalamanın geçtiği seviye olan 34.0519 seviyelerine doğru gerileme riski artacaktır.

Ana makro destek seviyesi, 1999’da yaşanan yükseliş trendinin %50’lik Fib. düzeltme seviyesi olan 26.9600. Piyasa bu seviyenin üzerinde tutunduğu sürece piyasadaki uzun vadeli yükseliş trendinin bozulmadığı söylenebilir.

Gümüşün altına oranla performansını gösteren Altın/Gümüş grafiği aşırı satış seviyelerinden toparlanmaya başladığı (ve bu esnada %37 yükseldiği) için bu grafiği de ayrıca izlemeyi sürdürüyoruz.”

Yatırım Borsa Yatırım Borsa