Ana Sayfa » Posts tagged 'güncel gümüş fiyatı'

Etiket Arşivi: güncel gümüş fiyatı

Gümüş piyasasındaki gelişmeler

Altın piyasasında yukarı yönlü hareketlenme var ve altının onsu 1620 dolara yaklaşırken gümüş cephesinde durum nasıl?

Gümüşün onsu 27.70’den satış yaparken gün içi gümüş yorumunu sizlere sunuyoruz:

Bugünkü gümüş yorumu

Bugünkü gümüş yorumu

Gümüş son dönemde sıkıntılı bir grafik çizdi. Son iki yılın dip seviyelerine yakın seyrediyordu. Bunda Altın-Gümüş oranının Altın lehine seyretmesinin de etkisi vardı bir süredir.

Temmuz 24’te gördüğü 26.60 Dolar seviyesi son 1.5 yılın en düşük seviyesi olan 25.90’dan çok da uzak değildi. Sonrasında özellikle Perşembe günü Draghi’nin İngiltere’deki konuşmasının yarattığı olumlu hava ile ay zirvesine doğru tırmandı 3%’ü geçti son 3 günkü getirisi.

Altının çok primli olmasından ve önemli direnç seviyelerinin hemen altında olmasından kaynaklı. Altın-Gümüş oranı bir süre Gümüşün lehine çalışabilir.

Altın’da şuan raporlarımız doğrultusunda Al demekten uzağız. Bu seviyelerde alıcı olmak için güç verici gelişmeler gerekli. Gümüşte de Altın ile aynı doğrultuda bekle düşüncesindeyiz. Altın alımının yanına gümüş eklemenin daha karlı olabileceği zamanlardayız.

Gümüşün avantajı..Altın gumüş rasyosunun yüksekliği ve euro iştahı ile tıpkı euro bazında altındaki gevşeme gibi altın gümüş rasyosunda da gevşeme gelebilir.Bu süreçte altın yatay iken gümüş 0.70 cent ile 1.25 dolar arası kendini (daha&helliip;)

FİYATLAR NEREYE İLERLİYOR?

Mısırdaki son  olayların etkisiyle altında yükselmeye başlayan trend bu hafta nasıl seyredecek? Altın fiyatları nereye varır? Altın düşer mi?

Konuyla ilgili Eko Yatırım‘ın ALTIN YORUMU nu  aşağıda bulabilirsiniz:

Makro Ekonomik Görünüm: Global ekonomiye yönelik olumlu beklentiler piyasada satışları desteklerken Mısır’daki siyasi belirsizlikler satışları frenlemektedir. Günün genelinde 1323,15-1346,65 ons/dolar seviyeleri arasında hareket yaşanan piyasada altın dolar karşısında yaklaşık %0,46 oranında değer kaybetti. Bugün, Almanya PMI imalat endeksin yanı sıra ABD ISM imalat endeksi piyasada yakından takip edilecektir.

Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak kısa vadede bekle, orta vadede ise sat sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise günlük bazda düşük kaldığını gözlemliyoruz. Hem piyasaya katılımın zayıf olması hem de sinyallerin farklı olmasına bağlı olarak temkinli hareketin korunması beklenmelidir.

Kısa Vadeli Strateji: Kısa vadede sinyaller bekle, işlem hacmi ise zayıf konumdadır. 1319,40 ons/dolar destek seviyesinin üzerinde tutunması durumunda kısa vadeli tepki alımlarının etkili olması beklenmelidir.

Seviyeler: Gün içinde 1305,90 ve 1319,40 ons/dolar seviyeleri destek noktası olarak belirirken olası yükselişlerde 1341,30 ve 1354,70 ons/dolar direnç seviyeleri yakından takip edilmelidir.

Kaynak: Eco Yatırım

www.altininfiyati.net

Yatırım Borsa Yatırım Borsa