Ana Sayfa » Posts tagged 'hangi seviyelerden gelebilir'

Etiket Arşivi: hangi seviyelerden gelebilir

Altında tepki satışları hangi seviyelerden gelebilir?

Altın piyasası tepki satışlarıyla gerilese de yeniden toparlanmaya çalışıyor.
Altının onsu şu dakikalarda 1657 dolardan yukarı yönlü hareket etmektedir.
Altın yorumları bölümümüzde gün içerisinde altın analizlerini takip edebilirsiniz:

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi Çin’in büyümesindeki yavaşlamanın, para politikasının gevşetileceği spekülasyonlarını yeniden ortaya atmasıyla hisse senetleri yükseldi;

Euro, İspanya’nın tahvil ihalesinde borçlanma maliyetlerinin düşmesi ve Almanya’da yatırımcı güveninin hızlı sıçramasının sonucunda, 2 gündür süren düşüşüne ara verdi. Dünyanın en büyük 2. ekonomisi Çin’in gayrisafi yurtiçi hasılası dördüncü çeyrekte yüzde 8.9 ile son 2 yılın en düşük hızına işaret etti.

Almanya’da yatırımcı güveni 32.2 puanlık artışla eksi 21.6 puana yükseldi. S&P’nin geçtiğimiz hafta yaptığı 2 kademelik not indiriminden bu yana bugün ilk hazine ihalesini gerçekleştiren İspanya, 5 milyar hedefiyle açtığı tahvil ihalesinde 4.88 milyar euro borçlandı.

Russell Investment Group’un Asya Pasifik bölgesi baş yatırım stratejisti Andrew Peace, Çin’in parasal genişlemeye gideceği düşüncelerinin görüldüğünü belirterek, Çin yönetiminin Avrupa’nın görünümünden büyük endişe duyduğunu söyledi.

Sarı maden gün içerisinde 1667 dolar seviyesine kadar yükseldi ancak buradan yaşadığı tepki satışlarını gün boyunca sürdürdü. Gece 1644 dolar seviyesine kadar gerileyen sarı maden buradan tekrar toparlanarak 1655 dolar seviyesine çıkış gerçekleştirdi.

Genel görünümün uzun vadeli yükseliş olduğunu ancak 1671 dolar altında tepki satışlarına devam edeceğini söyleyebiliriz. Bu yüzden de yaşanılacak kar realizasyonlarına dikkat etmeli ve bu satışlardan sonra uygun alım fırsatları değerlendirilmelidir.

Eğer gün içerisinde sarı maden 1671 dolar seviyesinin üzerine çıkarsa yükselişlerin 1690 ve 1720 seviyelerine kadar devam etmesi beklenilmektedir. Aksi takdirde kar realizasyonları altın fiyatlarının yeniden 1639 seviyesine kadar gerilemesine sebep olacaktır.

Pivot; 1667

Destek; 1650- 1646- 1639

Direnç; 1660 – 1671- 1680

Kaynak :Lider Forex

Yatırım Borsa Yatırım Borsa