Ana Sayfa » Posts tagged 'Hindistan altın'

Etiket Arşivi: Hindistan altın

Hindistan emita fiyatlarını yükseltebilir

Altın fiyatlarındaki şok dalga geçti mi?
Altının onsu TSİ:10:37 itibariyle 1633 dolardan işlem görürken oklar altının yönünün an itibariyle yukarı olduğunu gösteriyor.

Altın, son iki gündür hızlanan satış dalgasından bugün kendisini kurtardı. Teknik açıdan önemli seviyelerin destek görevi görmesi ve Hindistan’da fiziksel alımların hızlanmasıyla sarı metalin düşüşü durdu.
Olympus Futures şirketinde kıdemli piyasa strateji uzmanı olarak görev yapan Charles Nedoss, 24 Nisan’da Hindistan’da gerçekleşecek Akshaya Tritiya Bayramı öncesinde altın alımlarının hızlanmasını bekliyor. Nedoss, Hintli kuyumcuların üç haftadır altın alımlarını ertelediklerini, talebin artmasıyla birlikte alımlarını hızlandıracaklarını düşünüyor.

Nedoss, kuyumcuların ağzından konuşarak şu sözleri kaydetti: “Geçen yıl kazandığım kadar kazanıyor muyum? Hayır. Ama hiç para kazanmak, daha az kazanmaktan iyi midir? Yine hayır. O zaman altın alıp satmaya çalışayım.”
Nedoss’a göre teknik açıdan 1.600$ seviyesi çok önemli. O kadar çok kişi alım yapmak için bu seviyeyi bekliyor ki, fiyat … (daha&helliip;)

Yatırım Borsa Yatırım Borsa