Ana Sayfa » Posts tagged 'piyasalar kapalı'

Etiket Arşivi: piyasalar kapalı

Altında sakin bir gün bekleniyor

Altın fiyatlarında sakin bir gün bekleniyor.
Yurt dışındaki altın piyasası tatil nedeniyle kapalı olacak. Yurt içinde de doların serine göre altın fiyatlarında hareketlilik gözlenecek ancak bugün için sakin bir gün beklentisi hakim.

Dolardaki yükselişin alternatif yatırım aracı olan altın talebini sınırlamasıyla külçe altın önceki 6 seansta yüzde 4.8 değer yitirdi.

Öte yandan dünyanın en büyük metal alıcısı Hindistan’da mücevher kullanımının 2011′in ilk çeyreğinde önceki yıla oranla yüzde 12 arttığı açıklandı. Johannesburg’taki Standard Bank’ta emtia stratejisti olan Marc Ground, Hindistan’da Ocak ve Şubat aylarının iyi dönemler olduğunu ve düşük fiyatların bazı yatırımcılar için dikkat çekici olacağını söyledi.

Gratman Letter ekonomisti Dennis Gartman altında nötr olduklarını ancak metalin yeniden boğa piyasasına girebileceğini söyledi. Gartman bugünkü bir notunda altının son 24 saatte gerçekleştirdiği gibi tutunduğunu görmeyi beklemediklerini söyledi.

Haftanın açılış gününde yılbaşı nedeniyle erken kapanış yapacak olan sarı maden için teknik olarak 50 günlük üssel hareketli ortalama olan 1586,41 direncinin üzerine çıkamadığı müddetçe düşüş baskısına maruz kalacağını, bu direncin üzerine çıkması durumunda da 1633 seviyelerinin hedefleneceğini söyleyebiliriz.

Bugünün yılbaşı nedeniyle erken kapalı olması altın fiyatlarının sakin bir seyirle hareket edeceğini göstermektedir. Ancak yarından itibaren artık altın fiyatlarındaki seyir belirginleşecektir.

2 ocak altın grafiği analizi

Kaynak: Lider Forex

Yatırım Borsa Yatırım Borsa