Ana Sayfa » Posts tagged 'Sarı maden neden yükseliyor'

Etiket Arşivi: Sarı maden neden yükseliyor

Sarı maden neden yükseliyor?

Sarı maden dün gün içerisinde düşüş gösterse de gün sonunda yükselişle günü artıda kapattı. Bugün de yükseliş havasının devam ettiği görülmektedir.

Ons, saat 10:34 itibariyle 1594 doları geçmiş durumda. Onsta günlük bazda yükseliş 0.22 seviyesinde bulunmaktadır.

peki altındaki bu yükselişin sebebi nedir ve sarı madendeki yükseliş geçici midir? Konuyla ilgili olarak hazırlanan analizi sizlere sunuyoruz:

Altın, Amerikan perakende satışlarında geçtiğimiz ay yaşanan beklenmedik düşüş ve buna bağlı olarak Fed’in, dünyanın en büyük ekonomisini toparlamak için daha fazla adım atacağı yönünde spekülasyonların artması sonucu yükseldi.

Spot altın yüzde 0.4 yükselerek onsu 1,596.25 dolara kadar yükseldikten sonra, Singapur yerel saatiyle 12:30’da 1,595.25 dolara geldi. Ağustos vadeli külçe altın yüzde 0.3 değer kazanarak New York Comex’te 1,596 dolara kadar çıktıktan sonra 1,594.60 dolardan işlem gördü.

Amerika’da perakende satışlar, dün açıklanan verilere göre Mayıs ayında yüzde 0.2’lik düşüşten sonra Haziran ayında da yüzde 0.5 düşüş yaşadı. Bloomberg tarafından yapılan bir ankette Amerikan perakende satışlarında ortalama yüzde 0.2’lik bir artış bekleniyordu. Dolar, Fed Başkanı Ben S. Bernanke’nin Kongre üyelerine bugün büyüme konusunda yapacağı konuşma öncesi diğer büyük para birimlerinin çoğu karşısında düşüşe geçti.

TD Securities Inc. emtia stratejisti Bart Melek, “Yeni bir parasal genişleme konusunda haklı olma ihtimali her gelen zayıf (daha&helliip;)

Yatırım Borsa Yatırım Borsa