Ana Sayfa » Posts tagged 'spot altın'

Etiket Arşivi: spot altın

Altın piyasada çeyrek altın 163 liraya düştü 25.08.2011

25.08.2011 altın fiyatları yorumu bölümünde son günlerde altın fiyatlarında yaşanan gelişmeleri ve altın piyasa analizini sizlere aktarıyoruz.

Altın piyasada çeyrek altın 163 liraya düştü.Altın fiyatlarındaki yükseliş yoksa bir balon muydu?
Altın fiyatları daha da düşecek mi?
Konuyla ilgili olarak hazırlanan altın yorumları makalesi aşağıda yer almaktadır:

Altın fiyatlarında son dönemde art arda görülen rekorlar yerini sert düşüşe bıraktı. Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı 1729 dolara kadar geriledi. Altın önceki gün 1911 doları aşarak tüm zamanların en yüksek düzeyine ulaşmıştı. Böylece son üç günde altındaki düşüş yüzde 10’u aştı. Spot altın sadece dün yüzde 4 düşerek son 2.5 yılın en sert düşüşünü yaşadı.

Emtia uzmanı ve stratejik yatırımcı Dennis Gartman altın balonunun patladığını savundu. Gartman şunları söyledi: “Yakın geçmişte alıtn alan yatırımcı korkunç bir hata mı yaptı? 1900 doların üzerinden fiyat 2 günde 1800 doların altına indi. Altın yukarı merdivenle çıkar, aşağı asansörle iner. Mevcut tablo alım fırsatı sunmuyor, alım fırsatı çoktan geçti. Kısa zamanda 150 dolar düşer, gelecek 1.5 ayda 1650 dolara iner.”

ÇEYREK 163 LİRAYA DÜŞTÜ

Altının ons fiyatındaki düşüş iç piyasaya da yansıyor. Çeyrek altın 163 liraya, altının gram fiyatı da 100 liranın altına indi.
Kaynak:www.borsagundem.com

Altın fiyatları düşüyor, altına yatırım yapılır mı?

Altın fiyatları düşüyor, altına yatırım yapılır mı?

Altındaki düşüş nereye kadar sürer?

Altın fiyatları ne olur?

Günlük altın fiyatları ve altın piyasa altın fiyatları yorumu bölümünde sizlere altın fiyatlarında yaşanan gelişmeleri ve altın yorumlarını sizlere aktarmaya devam ediyoruz:

Küresel ekonominin yavaşladığına ilişkin endişelerin bir miktar gevşemesiyle hisse senetleri değerlendi, altın 7 haftanın en kötü 3 gününü kaydetti

Üçüncü kez üst üste değer kaybeden altın, küresel ekonominin duraklama noktasında olduğuna yönelik endişelerin gevşemesiyle, 7 haftanın en kötü performansına işaret etti. Endişelerdeki gevşeme, küresel piyasalardaki hisse senetlerini yukarı çekerken, güvenli varlık taleplerini de aşağı çekti.

Spot altının onsu önce yüzde 1.1 değer kaybetti; ardından kayıplarını yüzde 0.2 ile sınırlayarak 1,744.25 dolardan işlem gördü. Bu yıl hâlâ yüzde 23 yukarıda seyreden altın, Avrupa ve ABD’deki borç sorunlarına ilişkin endişelerin artmasıyla yükselmiş ve 11 Ağustos’ta 1,814.95 dolarla rekor kırmıştı.

MSCI Asya Pasifik Endeksi bugün Japonya’dan gelen ve ekonominin beklenenin altında küçüldüğünü gösteren verilerin etkisiyle 3 günden bu yana ilk sıçramasını kaydetti.

Geçtiğimiz hafta ABD’de açıklanan mağaza satış ve işsizlik maaşı başvuruları da olumlu gelmişti. ABD’de mağaza satışları Temmuz ayında 4 ayın en büyük artışına işaret ederken, işsizlik maaşı başvuruları da Nisan’dan bu yana en düşük seviyesinde gerçekleşti.

Finansal piyasalarda büyüme ve borç sorunlarından kaynaklanan belirsizliğin, güvenli varlıkları desteklemeye devam edeceğini belirten Morgan Stanley’nin analistlerinden Hussein-Allidina, altının da öne çıkanlardan olduğunu söyledi.

Yatırımcıların kar satışları gerçekleştirmesiyle altın değer kaybetti. Aralık vadeli altın kontratları yüzde 0.2 artışla 1,745.50 dolarseviyesine çıktı.

ekonometre.net

Yatırım Borsa Yatırım Borsa