Ana Sayfa » Posts tagged 'uluslararası piyasalar'

Etiket Arşivi: uluslararası piyasalar

Uluslararası piyasalarda altın

Altın yorumları ile karşınızdayız. Altının onsu 1780 bandına yaklaşıyor.
Altın fiyatlarını etkileyen haberleri ve altın analizlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz:

Altın, önceki günkü yükselişinin ardından Perşembe günü daha sakin fiyatlanırken, Euro/dolar paritesi yükselişine devam etti. Altın 1776 dolar/ons’tan güne giriş yaptı. Sarı maden, Asya’yı yataya yakın, Avrupa piyasalarını ise dar bant içinde geçerken, Parite dün itibariyle Almanya’dan açıklanan IFO iş dünyası güven endeksi verisinin beklentileri aşmasıyla hızla 1.3340 seviyesine yükseldi.

Ülke için önemli olan bu endeks 4 aydır yükseliş kaydediyor. Parite hızlı yükselişinin ardından bir miktar gevşerken ABD piyasalarında altın ile birlikte yönünü yukarı döndü.

Ülkenin haftalık işsizlik başvurularında değişme olmazken, ilerleyen saatlerde açıklanan ham petrol stok raporunda tüm kalemlerde erime kaydedildi. Altın 3 ayın en yüksek seviyesi olan 1787.45 dolar/ons’a ulaşırken, parite seans sonuna doğru hızını artırarak 1.3380 seviyesine ulaştı.

Altın’ı takip eden gümüş yüzde 3 yükselişle 35.34 dolar/ons’la kapanış yaparken, Brent petrol yüzde 1.27 artışla 124.25 dolar/varil seviyesine tırmandı.

Kaynak: Troy Kıymetli Madenler – www.troypreciousmetals.com

Uluslararası piyasalarda düşmeye devam ediyor

“Altın fiyatları “uluslararası piyasalarda düşmeye devam ediyor.Altın piyasalarında son durumu ve altın piyasa altın yorumlarını sitemizden takip edebilirsiniz:

ABD Merkez Bankası’nın ekonomiyi desteklemek için harekete geçeceğine dair spekülasyonların risk iştahını artırmasıyla altın düşüş kaydetti.

Spot altının onsu yüzde 0.5 düşüşle 1,817.22 dolardan işlem gördü. 23 Ağustos’ta 1,913.50 dolara çıkan değerli metal, Ağustos ayında yüzde 12 değerlenerek, Kasım 2009’dan bu yana en iyi aylık performansını sergiledi.

Aralık vadeli altın kontratları yüzde 0.7 değer kaybederek 1,819.40 dolara geriledi.

ABD’den gelen şirket faaliyetleri ve fabrika siparişlerinin beklentilerin üzerinde gerçekleşmesiyle Asya borsaları da kazançlarını genişletti. Dow Jones Endeksi, Fed’in Ağustos ayı toplantı tutanaklarında bazı üyelerin teşvik programlarından yana olduğunun ortaya çıkmasıyla, 2011’deki kayıplarını geri aldı.

Australia&New Zealand Banking Group Ltd.’ın analistleri, risk iştahındaki artışın altın taleplerini azalttığını belirtti.

8 Ağustos’ta 2,216.756 tonla rekor kıran altın destekli ETP’ler, 9 gün içinde 8. kez düştü ve 2,144.457 tona geriledi. HSBC Securities USA Inc.’in analistlerinden James Steel, Fed’in yeni teşvik programlarına gitmesi hâlinde, uzun vadede doları zayıflatacağını, bunun da altını destekleyeceğini söyledi.

Kaynak: http://www.bloomberght.com/haber/haber/956881-altin-bugun-de-dustu

Yatırım Borsa Yatırım Borsa