Ana Sayfa » Posts tagged 'yeni hafta beklentileri'

Etiket Arşivi: yeni hafta beklentileri

Emtiada yeni hafta beklentileri

Haftaya damgasını vuracak olaylar var.G-20 den gelen haber,Almanya’nın yarın yardımı onaylaması,LTRO,Bernanke’nin konuşması ,ABD büyüme rakamı ve liderler zirvesi.Haftaya altında nasıl bir başlangıç beklemeli?
Uluç Şıkyıldız: İki Cumadır ABD seansında gevşeme yaşamasına tanık oluyoruz altının bunda kar realizasyonları ve haftasonu riskini almamanın etkisi büyük.Neticede altının getirisi sene başından bu yana ciddi seviyeye ulaşmış durumda.Ama bu gece yeniden açılışla beraber 1780 denemesi beklenmeli.Yani 1772 kapanan altın aslında 74 desteğinden sadece esnemiş duruyor ve 1780 i geri alarak hafta gelişmelerine adapte olacaktır.
Kritik yer neresi altında?
Uluç Şıkyıldız:Yatırımcılar 1790-1810 arası işlemden uzak durmalılar.1802 seviyesi ya tamam ya da rekor diyecek durumda..Ama aşağı yukarı esnemeler normal olacağı için bu bandı aşağı yukar 10 diye değerlendirmek gerek.Ltro rakamı diyatların içine girdi diye düşünmek gerek son yükselişlerde.Abd tavrı daha net olacak.Perşembe akşamüstü Bernanke öncesinde yine ABD verileri var ve Bernanke bu verilerle soru yanıtlayacak.O yüzden devam kavramı Bernanke ile olabilir.Atlanmamalı.
Yeni alıcılara ne demek gerek altın hemen her para birimi karşısında güzel bir hafta geçirdi?
Uluç Şıkyıldız:Bu gece güzel bir işlem fırsatı olabilir.Yeni alıcının malla evlenmesi doğru değil.Al-sat daha doğru tercih.Gelişmelerde bu hafta ve öndeki haftanın merkez bankaları kararları altının oynaklığını arttıracak.Dikkat

Kaynak: Venn Danışmanlık – www.vennusdanismanlik.com

Yeni hafta beklentileri


Çıkış trendinde

Doların düşüşü altındaki yükselişi destekliyor. Destekler 1.500-1.480’de bulunurken bu seviyenin üzerinde çıkış hareketi sürebilir. İlk dirençler 1.560 seviyesinde. Bu seviyelerde kâr satışları görülebilir. 1.560 seviyesinin üzerinde kalınması durumunda sonraki kısa dönemli dirençler 1.600-1.620 seviyelerinde.

Yatırım Borsa Yatırım Borsa