Ana Sayfa » Altın Yorumları » GÜNLÜK ALTIN PİYASA YORUMLARI

GÜNLÜK ALTIN PİYASA YORUMLARI

Bugünkü altın piyasa yorumları, altın haberleri ve altında son durum:

Makro Ekonomik Görünüm: ABD ekonomisinin yanı sıra Euro Bölgesi’nde de enflasyonist risklerin artmaya başlaması ve toparlanma sinyallerinin oluşması güvenli liman olarak görülen altında kar satışlarını beraberinde getirdi. Günün genelinde 1310,60-1348,28 ons/dolar seviyeleri arasında hareket yaşanan piyasada altın dolar karşısında yaklaşık %2,61 oranında değer kaybetti. Bugün, Euro Bölgesi M3 para arzı rakamlarının yanı sıra ABD dördüncü çeyrek büyüme rakamı ve Michigan Üniversitesi güven endeksi piyasada yakından takip edilecektir.

Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak kısa ve orta vadede sat sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise günlük bazda yükseldiğini gözlemliyoruz. Hem piyasaya katılımın güçlü olması hem de sinyallerin sat olmasına bağlı olarak düşüş hareketinin korunması beklenmelidir.

Kısa Vadeli Strateji: Kısa vadede sinyaller sat, işlem hacmi ise güçlü konumdadır. 1320,10 ons/dolar direnç seviyesinin altında kalması durumunda kısa vadeli kar satışlarının etkili olması beklenmelidir. Seviyeler: Gün içinde 1286,10 ve 1301,50 ons/dolar seviyeleri destek noktası olarak belirirken olası yükselişlerde 1320,10 ve 1335,50 ons/dolar direnç seviyeleri yakından takip edilmelidir.

Kaynak: Eco Yatırım


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa