Ana Sayfa » Altın Yorumları » GÜNLÜK GÜMÜŞ YORUMLARI 22.02.2011

GÜNLÜK GÜMÜŞ YORUMLARI 22.02.2011

Migbank tarafında hazırlanan bugünün altın raporu ve bugünün gümüş raporu aşağıda yer almaktadır:

“Multi-week (çok-haftalık) Teknik Al-Sat Stratejileri Piyasa Strateji / Pozisyon Kâr Hedefleri Stop Altın İşlem yapmadan bekleyin. Gümüş İşlem yapmadan bekleyin. Aşağıdakilerle ilgili olarak lütfen daha önce gönderdiğimiz analizlere bakınız. GBP/AUD 1.5600 seviyesine yakın seviyelerde alış yapmak için bekliyoruz. Brent Petrol Alış yapmak için piyasanın gerilemesini bekliyoruz.

Spot ALTIN

Strateji: İşlem yapmadan bekleyin.

Altın bugün aşağı dönerek Ocak ayının dip seviyelerinden başlattığı yükselişi bir miktar geri aldı. Şu an işlem yapmadan bekliyoruz. Piyasanın yönüyle ilgili teyit alabilmemiz için piyasanın kısa bir süre önce görülen zirve olan 1424.60 seviyesinin üzerinde veya TDST seviyesi olan 1378.80 seviyesinin altında işlem görmeye başlaması gerekiyor.

Piyasanın bugüne kadar görülen en yüksek seviye olan 1431.25 ve yukarı yönlü kanal tavanı olan 1560.00 seviyelerine doğru tekrar yükselebilmesi için, 1400 seviyesinin yukarı kırıldığının teyit edilmesi gerekiyor. Ancak, piyasa TDST seviyesi/formasyon tabanı olan 1378.80/1375.10 seviyelerinin altında bir kapanış yaparsa, piyasanın 1351.43, 16 Şubat’ta görülen dip seviye/TDST desteği olan 1322.91 ve salınım dibi olan 1308.25 seviyelerine doğru gerilemesi mümkün. Altın’ın COT likidite göstergesi 1,5 yıldır hareket ettiği aralığı aşağı kırdığı ve hala zayıf göründüğü için, bu göstergeyi de ayrıca izlemeyi sürdürüyoruz.

Spot GÜMÜŞ

Strateji: İşlem yapmadan bekleyin.

Gümüş çok-yıllık zirve seviyelerden sert şekilde aşağı döndü ancak piyasa önemli bir psikolojik direnç seviyesi olan 30.0000 seviyesinin üzerine tutunmayı sürdürüyor. Altın gümüş karşısında 13 yıllık destek seviyesini aşağı kırdığı için gümüşün altına oranla daha iyi performans göstermeyi sürdürmesi beklenebilir (aşağıdaki soldaki grafiğe bakınız).

Piyasanın en son 1980’de görülen zirve seviyelere doğru yükselebilmesi için tahmini hedef seviye olan 33.7100 seviyesinin tekrar yukarı kırılması gerekiyor. Kısa vadeli destek seviyeleri, gün içinde görülen dip seviye olan 32.4000, 32.20 ve bir önceki zirve olan 31.2375. Eğer piyasa bu seviyelerin ve 30.0000 seviyesinin üzerinde tutunmayı başaramazsa, piyasadaki aşağı yönlü düzeltmenin tekrar canlanması beklenebilir.”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa