Ana Sayfa » Altın Yorumları » Herkes altından vaz geçecek,Buffet

Herkes altından vaz geçecek,Buffet

Altın madeni ile ilgili korkutan senaryolara yenileri ekleniyor.
Warren Buffett, altın fiyatlarının şişirilmesinin sonuç doğurmayacağını herkesin bir gün altından vaz geçeceğini belirtmektedir:

Fortune dergisinde yayınlanan bir makalesinde Warren Buffett, altına olan güveninin ne kadar az olduğunu yineledi. Buffett bir süre önce altınla ilgili şu sözleri söylemişti: “Yerin dibine inip altın çıkarıyoruz, sonra altını eritip saflaştırıyoruz, sonra tekrar bir çukur kazıp altını içinde saklıyoruz.

‘Hazinemizi’ korumaları için başına da bekçi dikiyoruz. Altının bir işlevi yok. Uzaydan bizi izleyen birisi bu hareketlerimize anlam vermekte hayli zorlanırdı.”
Altının birşey üretmediğine dikkat çeken Buffett, altın yatırımcısının, “ileride birisi altınıma daha çok para öder” ümidiyle altın aldığını, bunun da bir yerde sona ermek zorunda olduğunu bildiriyor.

Altının bazı endüstriyel ve “dekoratif” değerinin olduğunu kabul eden Buffett, bu değerin mevcut arzı karşılayacak düzeyde olmadığını söylüyor.
Buffett, yönettiği yatırım şirketi olan Berkshire Hathaway’in, “birinci sınıf şirketlere yatırım yapma” amacı olduğunu hatırlatıyor.

Kaynak:Sağlam Altın


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa