Ana Sayfa » Altın Yorumları » Hindistan emita fiyatlarını yükseltebilir

Hindistan emita fiyatlarını yükseltebilir

Altın fiyatlarındaki şok dalga geçti mi?
Altının onsu TSİ:10:37 itibariyle 1633 dolardan işlem görürken oklar altının yönünün an itibariyle yukarı olduğunu gösteriyor.

Altın, son iki gündür hızlanan satış dalgasından bugün kendisini kurtardı. Teknik açıdan önemli seviyelerin destek görevi görmesi ve Hindistan’da fiziksel alımların hızlanmasıyla sarı metalin düşüşü durdu.
Olympus Futures şirketinde kıdemli piyasa strateji uzmanı olarak görev yapan Charles Nedoss, 24 Nisan’da Hindistan’da gerçekleşecek Akshaya Tritiya Bayramı öncesinde altın alımlarının hızlanmasını bekliyor. Nedoss, Hintli kuyumcuların üç haftadır altın alımlarını ertelediklerini, talebin artmasıyla birlikte alımlarını hızlandıracaklarını düşünüyor.

Nedoss, kuyumcuların ağzından konuşarak şu sözleri kaydetti: “Geçen yıl kazandığım kadar kazanıyor muyum? Hayır. Ama hiç para kazanmak, daha az kazanmaktan iyi midir? Yine hayır. O zaman altın alıp satmaya çalışayım.”
Nedoss’a göre teknik açıdan 1.600$ seviyesi çok önemli. O kadar çok kişi alım yapmak için bu seviyeyi bekliyor ki, fiyat … hiç bu kadar gerilemeyebilir. Kapanış bazında altının 1.627 doların üzerine tırmanması çok olumlu bir gelişme olur.

Bu durumda, 1.660 – 1.665 seviyesi yeni bir hedef olarak belirebilir. Nedoss, her iki direncin de yukarı doğru kırılması durumunda sıcak para altına dönüş yapar.
Sağlam Altın – www.saglamaltin.com.tr


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa