Ana Sayfa » Altın Yorumları » İmalat artışının altına etkisi

İmalat artışının altına etkisi

İmalat rakamlarının artması altın fiyatlarıve dolar fiyatlarını nasıl etkiliyor?
Merkez bankasının güçlü TL politikası altın fiyatlarını nasıl etkiliyor?
Altın fiyatlarına ilişkin yorumları ve altın analizlerini sizlere sunuyoruz:

Küresel çapta imalatın artış göstermesi ile dolar gerilerken altın ise hisse senetleri ve diğer emtia ile birlikte hareket ederek değer kazandı, sarı metal 8 haftanın yükseğine çıktı.

Spot altın yüzde 0.5 kadar değer kazanarak ons başına 8 aralık tarihinden beri en yüksek seviye olan 1,751.97 dolar olurken Singapur’da ise yerel saatle 13.20’de 1,746.30 dolardan işlem gördü. Bloomberg’in verilerine göre ETF’deki altın varlıkları dün yüzde 0.2 artışla 16 aralık tarihinden beri en yüksek seviye olan 2,376.205 metrik tona ulaştı.

“Emtia Çin, Avrupa ve ABD’nin önde gelen satın alma yöneticileri trafından destekleniyor.” diyen Australia & New Zealand Banking Group Ltd emtia araştırma müdürü Mark Pervan, “Ekonomik veriler ve dolar karşısındaki güçlü euro da bu duruma eşlik ediyor.” açıklamasında bulundu.

New York Comex’teki nisan teslimli altının onsu pek fazla değişim göstermeyerek 1,748.80 dolar oldu. Spot altının 14 günlük RSI’ı bugün 71.43 seviyesine ulaştı.

Kaynak:BloombergHT – www.bloomberght.com


1 Yorum

  1. Altin iyi bir kazanc malzemesi olabilir ama iyi bir yatiriminiz olmasi lazim. Cunku yatirim ONS olarak belli bir meblagin ustunde olacagi icin kasanizda kalan yatiriminiz olasi dalgalanmadaki kaybinizi karsilayacak buyuklukte olmali…

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa