Ana Sayfa » Altın Yorumları » Libya savaşı altın fiyatlarını yükseltiyor 21.03.2011

Libya savaşı altın fiyatlarını yükseltiyor 21.03.2011

 


VIX endeksindeki sert yükseliş ve Libya savaşına bağlı olarak petrol fiyatlarındaki artış altının yükselmesine neden oluyor. Bu durum her ne kadar altın yükselmesine neden olsa da, emtia fiyatlarındaki gerilemeler, Çin’deki bariz ekonomik yavaşlama ve Japon ekonomisinin büyümesine dair belirgin bir yara almış olması altının yükselişlerinin sınırlı olmasına neden olabilir. Bu nedenle altının 1440’ın üzerini geçmediği her durumda yükselişlere şüpheyle yaklaşmak gerekiyor. 1440 kırılırsa senaryoyu yeniden irdelemek gerekir ama bu seviye kırılmadığı sürece yükselişler satış fırsatı olarak değerlendirilebilir.

Günlük Strateji: 1440’ın üzeri kırılırsa 1432’den stoplanmak şartıyla, 1462 hedefiyle alım yapmak üzere beklenebilir. Ya da 1440’ın üzeri kırılmadığı sürece 1338’den satış yapmak üzere beklenebilir. Ya da bu iki strateji aynı anda değerlendirilebilir.

Günlük Beklenti: Yatay

Haftalık Beklenti: Yatay

Uzun Vade: Aşağı”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******
Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

Kaynak:Eko klinik


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa