Ana Sayfa » Altın Yorumları » Mig Bank yorumu, 11.03.2011

Mig Bank yorumu, 11.03.2011

Bugünkü altın yorumları bölümümüze MIG Bank ( http://www.migbank.com ) Tarafından Hazırlanan Altın ve Gümüş Raporu ile devam ediyoruz.

ALTIN

Ana zirvelerden sert şekilde gerilemeye başladı .benzer diğer emtia piyasaları gibi zirve seviyelerden sert şekilde gerilemeye başladı.

Piyasadaki aşağı yönlü düzeltme piyasanın kısa bir süre önce oluşturduğu dönüş formasyonunun dip seviyesi olan 1403.82 ve 19 Ocak’ta görülen zirve seviye olan 1379.00 seviyelerine doğru devam edebileceği için, bugün görülen dip seviyeye ‘satış giriş emri’ verdik.

Altın’ın COT likidite göstergesi 1,5 yıldır hareket ettiği aralığı aşağı kırdı ancak piyasa gerilediği seviyelerden tekrar toparlandığı için, bu göstergeyi de ayrıca izlemeyi sürdürüyoruz. Eğer altındaki aşağı yönlü düzeltme devam ederse, bu göstergedeki toparlanmanın da devam etmesi beklenebilir.

Eğer piyasa ana zirve seviye olan 1444.95 seviyesini kalıcı olarak yukarı kırdığını teyit ederse, piyasadaki ana yükseliş trendinin bir sonraki psikolojik direnç seviyesi olan 1500.00 ve yukarı yönlü kanal tavanı olan 1560.00 seviyelerine doğru devam etmesi mümkün.

GÜMÜŞ

Gümüş aşırı alım bölgesinden gerilemeye başladı

Dün gümüş de altın gibi sert bir satışa maruz kalarak yeni zirve seviye olan 36.7525 seviyesinden geriledi. Piyasa aşırı alım bölgesinde olduğu ve TD göstergemiz aşağı yönlü bir dönüş sinyali oluşturduğu için biz piyasadaki gerilemenin devam edebileceği görüşündeyiz.

Kısa vadeli destek seviyeleri, 22 Şubat’ta oluşan zirve seviye olan 34.3187 ve 32.2000. Eğer 32.2000 seviyesi aşağı kırılırsa, piyasanın %38.2’lik Fib düzeltme seviyesi/bir önceki zirve olan 31.2946/31.2375 seviyelerine doğru gerilemesi mümkün.

Piyasadaki yükselişin 1980 yılında görülen zirve seviyelere doğru devam edebilmesi için direnç seviyesi olan 36.7525 seviyesinin yukarı kırılması gerekiyor (yandaki aylık grafiğe bakınız).

Altın gümüş karşısında 13 yıllık destek seviyesini aşağı kırdığı için, gümüşün altına oranla daha iyi performans göstermeyi sürdürmesi beklenebilir (yanda üstteki küçük grafiğe bakınız).”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa