Ana Sayfa » Altın Yorumları » Migbank yorumu

Migbank yorumu

 

Bursa kapalı çarşı altın fiyatlarını güncel altın fiyatları bölümümüzden takip edebilirsiniz:

” FX ÇİFTİ STRATEJİ/ POZİSYON GİRİŞ SEVİYESİ HEDEFLER/YORUMLAR STOP ALTIN Sinyal bekliyoruz. GÜMÜŞ Sinyal bekliyoruz.

Kısa bir süre önce oluşturduğu yeni zirve seviyelerin altında tutunmayı sürdürüyor

*Altın yükseldiği yeni zirve seviyelerin biraz altında tutunmayı sürdürüyor. Pozisyon açmak için daha güçlü sinyaller oluşmasını ve risk/kazanç oranının cazip hale gelmesini bekliyoruz.

*Eğer piyasa ana zirve seviye olan 1431.25 seviyesini kalıcı olarak yukarı kırdığını teyit ederse, piyasadaki ana yükseliş trendinin bir sonraki psikolojik direnç seviyesi olan 1500.00 ve yukarı yönlü kanal tavanı olan 1560.00 seviyelerine doğru devam etmesi beklenebilir.

*Kısa vadeli destek seviyeleri, piyasanın 3 Mart’ta oluşturduğu dip seviye olan 1410.32 ve psikolojik destek seviyesi olan 1400.00. Eğer 1400.00 seviyesi aşağı kırılırsa, piyasadaki aşağı yönlü düzeltmenin 19 Ocak’ta görülen zirve olan 1379.00 seviyelerine doğru devam etmesi beklenebilir.

*Altın’ın COT likidite göstergesi 1,5 yıldır hareket ettiği aralığı aşağı kırdığı ve hala zayıf göründüğü için, bu göstergeyi de ayrıca izlemeyi sürdürüyoruz.

Sinyal bekliyoruz.

Gümüş aşırı alım bölgesinden gerilemeye başladı

*Gümüş oluşturduğu yeni zirve seviye olan 36.7525 seviyesinin biraz altında tutunmayı sürdürüyor. Piyasa aşırı alım bölgesinde olduğu ve TD göstergemiz aşağı yönlü bir dönüş sinyali oluşturduğu için biz piyasanın bir miktar gerileyebileceği görüşündeyiz.

*Kısa vadeli destek seviyeleri, 25 Şubat’ta oluşan dip seviye olan 32.4000, 32.20 ve %38.2’lik Fib düzeltme seviyesi/bir önceki zirve olan 31.2946/31.2375 seviyeleri. Eğer piyasa bu seviyelerin ve psikolojik destek seviyesi olan 30.000 seviyesinin üzerinde tutunmayı başaramazsa, bu durum piyasanın orta vadeli bir zirve oluşturduğuna dair bir işaret olacaktır.

*Piyasadaki yükselişin 1980 yılında görülen zirve seviyelere doğru devam edebilmesi için direnç seviyesi olan 36.7525 seviyesinin yukarı kırılması gerekiyor (yandaki aylık grafiğe bakınız).

*Altın gümüş karşısında 13 yıllık destek seviyesini aşağı kırdığı için, gümüşün altına oranla daha iyi performans göstermeyi sürdürmesi beklenebilir (yanda üstteki küçük grafiğe bakınız).

Sinyal bekliyoruz.”

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa