Ana Sayfa » Altın Yorumları » Moodys Avrupa’yı yine salladı – 15.02.2012

Moodys Avrupa’yı yine salladı – 15.02.2012

Altın fiyatlarına Moody’s etkisi devam ediyor. Moody’s önemli Avrupa ülkelerinden İngiltere, Fransa ve Avusturya’nın notlarını negatife çevirdi ve döviz fiyatlarında düşüşler başladı:

 

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s, aralarında İtalya, Portekiz ve İspanya’nın bulunduğu altı Avrupa ülkesinin kredi notunu düşürdü, Fransa, Avusturya ve İngiltere’nin de kredi görünümünü negatife çevirdi. Altın fiyatları, Moody’sin bu hamlesinden sonra hafif geriledi.

Bu not düşürümü, Amerikan dolarının ‘güvenli liman’ olarak öne çıkmasına neden olarak altın ve diğer kıymetli metalleri baskı altına aldı. Commerzbank, buna karşı yine de fiyatlarda ciddi bir gerileme yaşanmadığını, 1.700 dolar seviyesinde kuvvetli fırsat alımlarının bulunduğunu belirtti.

Gün içinde euro 1,3185 dolardan 1,3170’e gerilerken yine de kritik 1,30 seviyesinin üzerinde tutunmayı başardı. New York Emtia Borsası’nın COMEX Bölümü’nde altının onsu 9,20 dolar gerileyerek 1.715,70 seviyesine düştüğü kaydedilirken gümüş de %0,9 değer kaybıyla 33,41 dolara geriledi.

Kaynak: Sağlam Altın – www.saglamaltin.com.trYorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa