Ana Sayfa » Altın Yorumları » Petrolde neler oluyor?

Petrolde neler oluyor?

petrol variliOrtadoğu’da sular ısındıkça petrolün de ateşi yükseliyor. Altın cephesinde durum hafta başı itibariyle hiç de iç açıcı görünmüyor. Altının onsu şu dakikalarda 1575 dolara indi ve yön itibariyle inişi göstermektedir. Sarı madendeki kayıpların yarım puanı bulduğu bu dakikalarda (09:59) dolar 1.82 liraya yaklaşmış durumda. Gelişmelerle sizlerle olacağız.

Petrol fiyatları küresel yavaşlama beklentilerinin etkisi ile, aynı zamanda İran ile ilgili nükleer silahlanma konusunda İran’ın daha yumuşak davrandığı dönemde 2 yılın en düşük seviyelerini görmüşlerdi.

Sonraki dönemde hem Avrupa’nın İran’a yaptırımlarının başlaması, ve İran’ın tekrar agresif bir tavır içerisine girmesiyle petrol fiyatları tırmanmaya başlamıştı Haziran sonundan itibaren.

WTI petrol geçtiğimiz hafta 86 Dolarlardan 93 seviyesinin üzerine tırmandı.. Brent petrol de 108 Doların üstünü görmüştü. Petroller geçen hafta diğer emtialardan ayrışmışlardı. Bunun sebebi Petrolün küresel gerginliklere daha hassas davranması oluyor.

Grafikte WTI petrolün bollinger bantlarının dışında geçirdiği zamanın her zaman çok kısa olduğunu görüyoruz. Bollinger bandın üst sınırı 97 civarında.. Petrolün aynı hızda o seviyeye çıkması zaten baskı getirecek bir unsur iken, bugün Asya borsalarındaki kırmızı seyir, petrol fiyatlarının hafta açılışından itibaren baskılı olmasında etkili oluyor.

Petrol fiyatlarının altına etkisi

Kaynak: Venn Danışmanlık – www.vennusdanismanlik.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa