Ana Sayfa » Altın Yorumları » Sarı madende bugünkü beklentiler

Sarı madende bugünkü beklentiler

Geçtiğimiz hafta bir inip bir çıkan altın fiyatları bu haftaya nasıl girecek?
Ons bazında bir yükseliş gözlenmekte. Bugün ABD’de piyasaların kapalı olması fiyatların durağan seyretmesine sebep olabilir.

Sarı maden yorumları ve piyasa analizlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz:

Altın fiyatları Cuma gününü yükselişle kapattı. Gün içinde en düşük 1551 dolar seviyesini gören altın fiyatları sabah saatlerinde Almanya’dan gelen güven endeksi verisinin etkisiyle doların değer kaybetmesinin ardından yükselişe geçti. Daha sonra Moody’sin İsveç’in kredi notunu indirdiği haberlerinin ardından dolar endeksinin son 20 ayın zirvesine çıkması altın fiyatlarının 1551 dolar seviyesine kadar gevşemesine neden oldu.

Ayrıca ABD’de Michigan Güven endeksinin son 5 yılın en yüksek seviyesine yükselmesi de doların değer kazanmasında etkili oldu. Sonrasında İspanya’da bankacılık sistemine dair endişelerin artması yatırımcıların altına yönelmesine neden

oldu ve altın fiyatları 1580 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bugün ABD’nin tatil olması nedeniyle piyasalarda işlem hacmi düşük olabilir. Altın fiyatlarındaki yükseliş 1576 doların üzerinde kaldığı sürece devam edebilir ve 1602 dolar seviyesi hedef olacaktır. 1576 dolar desteğinin kırılması durumunda 1561 dolar seviyesine kadar gevşeme görüleiblir.

Destek : 1576, 1570, 1561 ve 1553 dolar
Direnç : 1580,1587, 1596 ve 1602 dolar

Kaynak: www.turkborsa.net


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa