Ana Sayfa » Altın Yorumları » Troy Kıymetli Madenler Bugünkü Yorumu

Troy Kıymetli Madenler Bugünkü Yorumu

Troy Kıymetli Madenler tarafından hazırlanan altın yorumuyla devam ediyoruz.

Troy Kıymetli Madenler ( http://www.troypreciousmetals.com ) Ticareti Tarafından Hazırlanan Kıymetli Madenler Raporu:

“ALTIN’DA DALGALI SEYİR, PETROLDE GERGİN BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Altın hafta ortasında da inişli çıkışlı grafiğini sürdürdü. Asya’da güne gevşeyerek başlayan maden, günün en düşük seviyesini 1423.05 dolar/ons ile kaydetmesinin ardından Euro piyasalarının açılması öncesinde yükselişe geçti. Avrupa Bölgesi’nden Almanya’dan açıklanan sanayi üretimi ve inşaat üretimi gibi kritik veriler öncekilerin oldukça yukarısında açıklandı. Euro/dolar paritesi ile birlikte yukarı yönde işlem gören altın en yüksek 1436.56 dolar/ons’u kaydetti. Sonrasında ABD’li yatırımcıların satışları ile aynı hızla geri çekildi. Ham petrol cephesinde Brent türü, birkaç günlük gevşemenin ardından Çarşamba günü yeniden yükselişe geçti. Orta Doğu’da çatışmaların sürmesine rağmen bu süreçte OPEC üretim yapmaya devam etti ancak endişeler ve fiyat artışı yine de sürdü. Dün Brent petrol en yüksek 116.16 dolar/varili gördü ve kapanış 115.57 dolar/ons’tan gerçekleşti. Gözler Cuma günü dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan’da düzenlenecek ‘Öfke Günü’ne çevrilmiş durumda. Altın’da ve paritede dün kapanış itibariyle değişiklik yaşanmadı. Endişeli bekleyiş sürerken altın sabah seansında altın 1430 dolar/ons üzerinde işlem görüyor.

Bugün Almanya’dan ithalat, cari işlemler dengesi, ihracat, dış ticaret dengesi, Euro Merkez Bankası’ndan aylık rapor, ABD’den haftalık işsizlik başvuruları, dış ticaret dengesi, aylık bütçe gerçekleştirmeleri bekleniyor.

İstanbul Altın Borsası’nda hafta ortasında 262 kg altın işlemi gerçekleşti. Önceki günün aksine altın yukarı yönde işlem görerek kapanış itibariyle 1433 dolar/ons’a ulaştı. İşlemlerin 222 kg’ı T0, 40 kg’ı T1 vadelere gerçekleşti.”

 


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa