Ana Sayfa » Altın Yorumları » Uluslararası piyasalarda altın

Uluslararası piyasalarda altın

Altın yorumları ile karşınızdayız. Altının onsu 1780 bandına yaklaşıyor.
Altın fiyatlarını etkileyen haberleri ve altın analizlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz:

Altın, önceki günkü yükselişinin ardından Perşembe günü daha sakin fiyatlanırken, Euro/dolar paritesi yükselişine devam etti. Altın 1776 dolar/ons’tan güne giriş yaptı. Sarı maden, Asya’yı yataya yakın, Avrupa piyasalarını ise dar bant içinde geçerken, Parite dün itibariyle Almanya’dan açıklanan IFO iş dünyası güven endeksi verisinin beklentileri aşmasıyla hızla 1.3340 seviyesine yükseldi.

Ülke için önemli olan bu endeks 4 aydır yükseliş kaydediyor. Parite hızlı yükselişinin ardından bir miktar gevşerken ABD piyasalarında altın ile birlikte yönünü yukarı döndü.

Ülkenin haftalık işsizlik başvurularında değişme olmazken, ilerleyen saatlerde açıklanan ham petrol stok raporunda tüm kalemlerde erime kaydedildi. Altın 3 ayın en yüksek seviyesi olan 1787.45 dolar/ons’a ulaşırken, parite seans sonuna doğru hızını artırarak 1.3380 seviyesine ulaştı.

Altın’ı takip eden gümüş yüzde 3 yükselişle 35.34 dolar/ons’la kapanış yaparken, Brent petrol yüzde 1.27 artışla 124.25 dolar/varil seviyesine tırmandı.

Kaynak: Troy Kıymetli Madenler – www.troypreciousmetals.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa