Ana Sayfa » Altın Yorumları » Yarınki toplantı altın piyasa altın fiyatlarında belirleyici olacak

Yarınki toplantı altın piyasa altın fiyatlarında belirleyici olacak

Altın yorumları bölümünde altın fiyatlarında yaşanan kar realizasyonu neticesinde düşen altın fiyatlarının yükselip yükselmeyeceğiyle ilgili olarak yapılan altın analizini sizlere aktarıyoruz.
Altın piyasada yaşanan gelişmeleri anlık olarak sizlere aktardığımız sitemizde altın piyasa altın fiyatlarından Cumhuriyet altınlarının fiyatları ile Osmanlı Altınları‘nın fiyatlarını da canlı olarak sizlere aktarmaktayız. Ayrıca altın piyasa kapalı çarşı altın fiyatlarını da canlı olarak sitemizden takip edebilirsiniz:

Aşağıda yer alan altın yorumu Smart Live Markets – http://www.smartlivemarkets.com- tarafından hazırlanan altın analizidir.

“Altın Analizi

Pivot 1745,0

Destek Seviyeleri 1. Destek = 1735,0 2. Destek = 1725,0 3. Destek = 1720,0

Direnç Seviyeleri 1. Direnç = 1750,0 2. Direnç = 1755,0 3. Direnç = 1760,0

Altın‘ da beklenen düzeltme 3 gündür devam ediyor. Emtiayı aşağı çeken en büyük etken piyasaların , yarın Jakcson Hole ‘ da toplanacak olan dünyanın önde gelen ekonomistlerin, MB başkanlarının toplantısının sonucunda Bernanke’nin yeni bir teşvik paketi açıklayabileceği beklentisi.. Ancak piyasada bu kadar olumlu hava biraz abartı geliyor bize çünkü Jakcson Hole ‘da kurtarma paketi açıklanır diye bir gelenek söz konusu değil ki zaten piyasaya para basma yöntemini FED şuan tahvil alımları ile gerçekleştiriyor.

Teknik açıdan ‘altın‘ ı ele aldığımızda ise , son 10 günlük hareketin 61,8% düzeltme seviyesi olan 1800’ün altına sert inerek günlük kapanışla desteklenmesi nedeniyle emtiada ki gerilemenin devamının geleceğini düşünüyoruz.

Düşüşün devamının geleceğini düşünmemizde ki bir diğer etken ise 4 saatlik bazda 100 ortalamanın altının test edilerek gün içi grafiklerde düşüş yönünde mükemmel dizilimin oluşmuş olması önümüzde ki günlerde 1650’leri görebileceğimizi işaret ediyor.

Ancak kısa vadede beklentimiz özellikle yarın Bernanke piyasaların beklentilerini karşılayamayacak bir açıklama yapar ise son 3 haftalık minor 5 ‘ 3 lük dalga hareketlerinde 3’lü düzeltmenin ilkinin tamamlanma aşamasında olduğunu düşünüyoruz. 1725 dolar seviyesine denk gelen 1.düzeltmenin sonundan ufak alımların gelerek 1765’lerin görülebileceğini düşünüyoruz. 1720’nin altına inilebileceği kanaatinde değiliz.”


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa