Ana Sayfa » Altın Yorumları » Yunanistan anlaşması – 13 şubart 2012

Yunanistan anlaşması – 13 şubart 2012

Yunanistan cephesindeki anlaşma döviz fiyatlarını ve altın fiyatlarını nasıl etkiler?
Altın piyasa verileri dövizin yükselmesinden hangi yönde etkilenir?
Altın fiyatlarına ilişkin teknik detayları ve altın yorumlarını sizlere sunuyoruz:

Yunanistan’la özel sektör kreditörleri arasında sağlanacak anlaşmanın, euro için faydalı olacağı konuşulsa da, hala endişeler bertaraf edilmiş değil.
FC Stone analistlerinden Edward Muir, “Avrupalı yetkililerin göstermekte olduğu yaklaşım, Yunanistan’dan sürekli daha fazla garanti, daha fazla teminat istenmesi, bizce oldukça tehlikeli oyunlar. Bunlar, işleri açmaza sürüklemekten başka bir işe yaramıyor. Kimsenin artık kaybedecek zamanı kalmadı. Yunanistan’ın 20 Mart’a kadar yeni bir kredi dilimine ihtiyacı var” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Gerçekten de, yatırımcılar Yunan Anlaşması’na hala şüpheci yaklaşmaya devam ediyor. Anlaşma sağlansa ve Yunanistan kredi dilimini alsa dahi bu, işlerin kalıcı bir çözüme ulaştığı anlamına gelmeyecek. Şayet çalışmalar fayda bile sağlasa, sırada Portekiz, İspanya ve İtaya gibi başka sorunlu ülkeler de var.
Dolayısıyla, FC Stone emtia yatırımcılarını uyararak tehlikenin henüz geçmediğini işaret ediyor. Mart/ Nisan aylarında yeni problemlerin başgösterebileceği ve emtia varlıklarında yeni bir satış furyası başlatabileceği belirtilmekte.

Kaynak: Sağlam Altın – www.saglamaltin.com.tr


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa