Ana Sayfa » Altın Yorumları » Yunanistan ile ilgili gelişmeler altını yükseltiyor

Yunanistan ile ilgili gelişmeler altını yükseltiyor

Yunanistan krizinde gelen iyi haberler altın fiyatlarını yükseltirken, krizin derinleşebileceği şeklinde yapılan yorum ve açıklamalarsa ise altın fiyatlarını geriletiyor.

New York Emtia Borsası’nın COMEX Bölümü’nde altın fiyatları, günün erken saatlerindeki zayıf seviyelerinden kurtularak yükselişe geçti. Fiyatların düzelmesindeki en büyük etken, Yunanistan’ın merakla beklenen yardım pakedini alacağına dair duyulan güvenin tazelenmesiydi.
Nisan ayına vadeli altın sözleşmeleri, gün içindeki işlem saatlerinde Avrupa kaynaklı kötümser haberlerle 1.706,70 dolara kadar gerilerken dolar da euro karşısında daha kuvvetli bir konuma yükselmişti. Devam eden saatlerde AB’den gelen olumlu haberler, Yunanistan’ın ikinci kurtarma paketine hak kazanacağı düşüncelerini piyasalara yaydı ve euro dolar karşısında yükselişe geçti. Altın ve gümüş de durumdan istifade ederek kuvvetlenme kaydetti ve 1.730 dolar seviyelerine kadar çıktı.
Alman medyasında, Avrupa Merkez Bankası’nın portföyünde bulunan vadesi yakın bonoları yeni basılmış olanlarla takas edeceği haberinin çıkması, yatırımcıların altın ve gümüşe dönmesinde etkiliydi.
Kaynak: Sağlam Altın – www.saglamaltin.com.tr


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa